Riietusega mängimist võib lubada igaüks

Merike Pääro 18. august 2006, 00:00

Puhkus on ainult osa suvest. Varsti on see läbi ja siis on vaja minna mitte ainult tööle, vaid ka ärilõunatele ja bankettidele.

Mida võib endale lubada ja mida mitte?

Riietusega mängimine on üks väga lõbus ettevõtmine, mida võiks endale lubada igaüks. Ka suvine ärilõuna ei pea olema liiga tõsine üritus, kuid heast tavast tuleks siiski kinni pidada, et mitte teisi osalejaid ebamugavasse olukorda panna.

Väike vihje oleks - arvestades tänavust sooja suve - naised, kandke kleite nii palju kui ilmastik seda meile lubab. Kleidi pikkuse ja dekoltee suuruse võiks aga enne üritusele minekut kodus peegli ees läbi analüüsida - kas teie kõrval või vastas istuval meessoost kaaslasel jääb ka aega söömiseks või läheb tal kogu võhm teie ihuvõlude imetlemisele. Ebakindluse puhul aitab alati olukorrast välja kerge õlasall. Suvisest materjalist kerge kostüüm on aga alati 100% kindel valik - kui kahtlete, otsustage kostüümi kasuks.

Mida peaks õhtusteks vastuvõttudeks riietudes meeles pidama?

Suvised õhtuüritused on sageli temaatilised. Kui kutsel on palutud tulla teatud stiili rõivastes, võiks seda arvestada, et mitte solvata kutsujat oma ükskõiksusega tema idee suhtes. Mingi väikese nüansi suudab igaüks riietuse lisandiks välja nuputada.

Milliseid libastumisi heast maitsest tuleb suvise riietuse juures kõige sagedamini ette?

Minu jaoks riivab kõige rohkem silma ebakõla üritusele tulnud mehe ja naise riietuse vahel.

Sageli märkab meie seltskonnaüritustel heast materjalist hästiistuva kalli tumeda ülikonnaga meest ja tema kõrval "tibiriietuses" noort neiut. Mitte et see kole oleks, aga tuleks analüüsida üritusele tulevate osalejate positsiooni ja vastavalt sellele ka valida riietus. Diskoriided jäägu ikka ööklubides kandmiseks.

Alati tuleks arvestada etiketiga välisriikides küllakutset vastu võttes - soovitan enne uurida küllakutsuja maa kombeid ja neid kindlalt järgida. Liberaalsus ei ole mitte igal maal hea maitse näitaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing