Noort klienti meelitab sõbralik teenindus

Eliis Vennik 01. september 2006, 00:00

Juba mõnda aega on noortel võimalus valida kõige noortesõbralikum kohvik või söögikoht Tallinnas. Tallinna Noorsootöö Keskuse direktori Silver Pramanni sõnul pärineb idee korraldada konkurss noortesõbraliku kohviku tunnustamiseks noortelt endilt.

Nimelt ei suhtu kõik toitlustusasutused vähe kulutatavatesse noortesse just väga sõbralikult, sest nood hoiavad asjatult laudasid kinni, kohvikule sealjuures märkimisväärset kasu toomata.

"Ebameeldivad on need kohad, kus koheldakse sind hästi vaid siis, kui sul on seljas moekad riided, peas geelsoeng ja viiesajased," märgib 19aastane Karl.

Kuigi noorte huvid võivad olla erinevad, võib nende eelistustes leida ka sarnasust - positiivset äramärkimist leiavad hubased kohakesed, kus soe ja sõbralik teenindus.

Karl leiab, et kohvikukülastajad jagunevad üldjoontes kahte gruppi. Ühed eelistavad modernset minimalismi. Nemad on üldjuhul ka sagedased ööklubide külastajad.

Teised on boheemluse poole kalduvad noored. Nemad hindavad retrohõngulist interjööri.

Noortesõbralikumaks peab Karl teise rühma kuuluvaid paikasid, nagu näiteks Kehrwiederi ketti kuuluvad kohvikud. Karliga on nõus ka kohvikukultuuri armastajad, 17aastane Joonas ja 14aastane Engeli, kes kiidavad Kehrwiederi head teenindustaset ja mõnusat kohvikuõhkkonda.

Karl peab kõige noortesõbralikumaks paigaks populaarset Saiakangi kohvikut. Engeli meelispaigaks on Kehrwiederi ketti kuuluv Kohvicum, kus on mõnus lugeda või õppida. Sealsed teenindajad on tema sõnul väga toredad. Menüüs on ka eraldi õpilastee, mis on eriti soodsa hinnaga.

Noortesõbralikuks muudab koha ka võimalus mängida erinevaid lauamänge. Boonuseks on traadita internet.

"Koht peab olema hubane. Näiteks Viru tänaval olev Roberts Caffee kutsub juba oma olemusega. Kuigi teenindus on Kehrwiederis märksa noortesõbralikum," kommenteerib oma eelistusi Joonas. Ühe võimaliku puudusena tuuakse välja näiteks ebatolerantne suhtumine rulluiskude ja rattaga liiklejatesse. Joonas ei tea Tallinnas olevat ühtegi sellist kohta, kus uisutajaid rõõmuga vastu võetaks.

Silver Pramann soovib, et tuleks juurde noortele sõpradega kohtumiseks tasku- ja meelekohasemaid kohti. "Kesklinnas on väga kallis. Lähiriikides on noorte teenindajatega noortekohvikuid," ütleb Pramann.

Tallinna Noorsootöö Keskuse väljakuulutatud konkursi eesmärgiks on leida Tallinna noortesõbralikem kohvik või söögikoht. Konkurss peaks muutma toitlustusasutuste suhtumist noortesse - kuigi noorel ei pruugi hetkel olla piisavalt raha, võivad neist tulevikust saada head kliendid.

Kohvik peab arvestama 12-26aastaste noorte huvide ja vajadustega, pakkuma turvalist keskkonda ja noortesõbralikku teenindust.

Võitja otsustab žürii, lähtudes neljast kriteeriumist: interjöör, menüü, tegevused ja teenindus.

Konkursi lõpptähtaeg on 10. oktoober 2006. Võitjad kuulutatakse välja noortenädalal 20.-25. novembrini.

Osalemisankeet ja lähem info www.taninfo.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing