Elcoteq andis kasumihoiatuse, aktsia sööstis langusesse

Lauri Matsulevitsh 15. september 2006, 00:00

"Turg on olnud närviline," sõnas Opstocks Securitiese analüütik Hannu Rauhala. "Seega on turu reaktsioon normaalne. Kui vaadata suvele tagasi, siis on reaktsioonid kasumihoiatustele olnud sarnased."

Koos Elcoteqiga kukkus eile 2% ka firma ühe suurema kliendi Nokia aktsia, mis on viimastel nädalatel niigi kehvalt liikunud. "Nokia kohta on ringelnud kuuldused kasumihoiatuse kohta, kuid ma ei näe põhjust, miks Elcoteqi kasumihoiatus on Nokiaga seotud," ütles Rauhala. "Elcoteqil on ka teisi kliente ning me ei saa öelda, et uudiste taga on Nokia nõrkus." Analüütik ise Nokialt kasumihoiatust ei oota.

Elcoteq oli varem oodanud, et selle aasta tegevuskasum tuleb veidi parem kui eelmisel aastal. Aasta käibe kasvuks oodati 10%. Nüüd tuleb kasum alla eelmise aasta taseme ning käibe kasv jääb 5% juurde. Tegemist oli juba teise kasumihoiatusega sel aastal, viimati kärbiti prognoose pärast teise kvartali tulemusi.

"Kasumihoiatus oli pettumus, kuid selline nende äri on," nentis Rauhala. "Selle äri läbipaistvus on suhteliselt madal. Üllatusi on olnud varem ning on ka edaspidi."

Kolmandas kvartalis ootab Elcoteq, et müük tuleb "kergelt nõrgem" kui eelmisel aastal ning ärikasum tuleb "nõrgem" kui eelmise aasta samal perioodil.

"Ootan juhatuse kommentaare," sõnas Soome investeerimispanga Mandatum analüütik Erkki Vesola. "Tundub, et Nokia probleemid Ameerikas jätkuvad ning need peegelduvad nüüd Elcoteqi tulemustes. Mis aga on juhtunud Euroopas, jääb lahtiseks. Seetõttu tahan küsida juhatuselt, mis on Euroopas valesti läinud," rääkis ta.

Kas hoiatuse peale hakkavad analüütikud soovitusi alandama, ei tahtnud Vesola prognoosida.

"Sõltub sellest, kui palju aktsia kukub ja mis juhatus veel ütleb. Aga tundub tõesti, et selle aasta teine pool tuleb nigel," lausus Vesola. Aktsia käitumist prognoosides tuleb analüütiku sõnul veel vaadata, kas Elcoteq on ka konkurentidele turuosa kaotanud.

"Peamine põhjus prognoosi muutmiseks on oodatust nõrgemad tootmismahud Euroopas ja mitterahuldav kasumi kasv Ameerikas," seisis Elcoteqi enda kommentaaris.

"Ettevõtte pikaajalised väljavaated pole muutunud ning ootame, et nii müük kui ka ärikasum hakkavad kasvama," rahustas börsiteates Elcoteqi juhatuse esimees Jouni Hartikainen.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing