ÄP fototoimetus • 19. september 2006 kell 22:00

Tallinn lõi Leedo firmaga Vabaduse väljaku rajamiseks käed

Protokoll näeb ette ühisettevõtte asutamise ning Vabaduse väljaku ümberkujundamise avaliku ja erasektori koostöös. Maa alla rajatakse 400kohaline autoparkla ja maa peale avalikult kasutatav esinduslik linnaväljak.

"Vabaduse väljak ei ole praegu pealinna esindusväljak, vaid parkimisplats," nentis Aas. "See on häbiväärne. Sõlmitud koostöölepe annab lootust, et 2009. aasta sügiseks on autoparkla ja söötis tenniseväljakute asemel avar ja kaunis, pealinnale kohane jalakäijate ala."

Vabaduse väljaku ja lähiala detailplaneeringu kehtestab linnavolikogu eeldatavasti veel sellel aastal, järgmine aasta kulub projekteerimisele ja ehitaja leidmisele, töödega alustatakse 2008. aasta kevadel.

Vabaduse väljaku, Harjuoru ja Kaarli pst maa-ala detailplaneering näeb ette Vabaduse väljaku ning Kaarli puiestee ja bastionimüüri vahele jäävate kinnistute ühendamise, see jääb linna ja Varamaad Kinnisvara OÜ kaasomandisse. Parkla ehitamiseks ja haldamiseks loodud äriühingus on linnal 70% ja erafirmal 30% osalus. Äriühing ehitab parkla ning haldab seda või annab parkla haldamise kellelegi üle.

Lisaks parklale rajatakse maa alla lai kaubanduspindadega jalakäijate tunnel.

Autor: ÄP

Hetkel kuum