Ilvese kantseleiülemaks kutsutul keskharidus

Mariliis Pinn 26. september 2006, 00:00

"Kantselei direktorile esitatakse presidendi 21. jaanuari 2003 käskkirjaga nr 45 kinnitatud "Vabariigi presidendi kantselei põhimääruse" punkti 3.1 kohaselt nõuded, mis tulenevad avaliku teenistuse seadusest ja selle alusel kehtestatud õigusaktidest," ütles presidendi kantselei avalike suhete osakonna juhataja Kaidi Aher.

Avaliku teenistuse seaduse N 14 kohaselt võib riigi- või kohaliku omavalitsuse ametnikuna teenistusse võtta 18aastaseks saanud vähemalt keskharidusega teovõimelise Eesti kodaniku, kes valdab eesti keelt seadusega või seaduse alusel sätestatud ulatuses. Presidendi kantselei põhimääruses ei ole ühtegi haridusnõuet.

Direktori asetäitjatel, nõunikel ja juhatajatel on ametijuhendis nõutud kõrgharidus.

Saks eile kommentaare ei andnud, president Toomas Henrik Ilvese meediajuht Olari Koppeli sõnul palus ta ajapikendust, sest enne ametisse astumist ta küsimustele ei vasta.

39aastane Rainer Saks on lõpetanud 1985. aastal Pärnu I Keskkooli ning õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu. Aastatel 1993-1999 töötas ta Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ajalooõpetajana, 1999-2001 välisministri nõunikuna. Praegu töötab ta riigikantselei koordinatsioonibüroo direktorina. Rainer Saks on abielus, peres kasvab tütar.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing