Quatuor Ixi keelpillikvartett sulatab nüüdismuusika jazz'iga ühte

Mari Hiiemäe 29. september 2006, 00:00

Sel laupäeval astub eesti publiku ette Quatuor Ixi keelpillikvartett Prantsusmaalt, mis on alati võlunud virtuoossete ja ootamatute lahendustega.

Ansambli maaletooja Neeme Punderi sõnul on Quatuor Ixi puhul tegemist eelkõige jazz-muusikutega, kuid kuna nende muusikas on ka avangardse nüüdismuusika tunnusjooni, jääb ainult jazz-muusika alla liigitamine selle ansambli puhul kitsaks. "Selle muusika lahterdamiseks on sõnad liiga väikesed," ütleb ta.

Pillivaliku juures on Quatuor Ixi jäänud konservatiivseks - pilliarsenali kuuluvad kaks viiulit, vioola ja tšello. Vormilt ollakse instrumentaalmuusikat mängiv keelpillikvartett. Nende loomingulised kompositsioonid ja uudne muusika ulatuvad küll raamidest välja, kuid äärmusteni ei lange. Ansambel kasutab muusika loomiseks siiski vaid noote.

Eesti turnee ajal mängib Quatuor Ixi ansambliliikmete Régis Huby, Alain Grange'i ja Guillaume Roy viimaseid teoseid. Igal kontserdil tuleb esitlusele erinev programm, kas siis mängitavate teoste valiku või järjekorra poolest.

Quatuor Ixi on tuntud nii kodumaal Prantsusmaal kui ka ülejäänud Euroopas. Kvartett on, mänginud kõigis Prantsusmaa jazz-klubides ja andud lugematu arvu kontserte jazz-festivalidel. Kuna muusika sünnib suuresti kohapeal, ei paku see äratundmisrõõmu, küll aga annab võimaluse midagi hoopis uut avastada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing