Fondijuhtidele meeldib Olympic Casino börsiletulek

Lauri Matsulevitsh 03. oktoober 2006, 00:00

"Iseenesest firma meeldib," nentis Hansa Investeerimisfondide fondijuht Alvar Roosimaa. "Areng on kiire ning neil on olemas ideed, mismoodi areneda." Aktsiate ostu otsustab ta järgmisel nädalal.

"Turule on see hea ning usun, et siit tuleb veel häid üllatusi," kommenteeris Suprema fondijuht Arne Randmaa. Heaks algatuseks pidas ta ka aktsiate müüki korraga kõigil Balti börsidel. Samas on firma bilanss Randmaa sõnul piisavalt ilus, et saada raha ka näiteks võlakirju emiteerides. "Aga suure börsifirma tuumikaktsionär on ka prestiižne olla," arutles ta kasiino praeguste omanike otsuse tagamaid.

SEB Ühispanga fondihalduri Alo Kullamaa sõnul on Olympicu omakapitali tootlus muljetavaldav ning aktsiate müük ka hästi korraldatud. Kuna IPO Baltimaades on haruldane teema, siis kaalutakse märkimist nii Kasvufondi kui ka SEB teistesse Ida-Euroopa suunalistesse fondidesse.

Ajastus on Kullamaa sõnul ühest küljest hea, sest valmidus riski võtta on maailmas pärast kevadist hirmuhetke taas suurenenud. "Ka suhtumine Balti aktsiatesse on kindlasti positiivsem kui mõned kuud tagasi," tähendas ta.

Teisest küljest on ka ebaõnne, sest värske seadusemuudatuse tõttu USAs on internetikasiinod järsku oma ajaloo suurimas kriisis. "Raske öelda, milline on mõju Olympicule, kellel netiäri veel ei ole, kuid see juhib tähelepanu asjaolule, kui haavatav ja sõltuv see sektor siiski regulatsioonist on."

Roosimaa leidis jällegi, et online-kasiinode sattumine löögi alla mõjub tavalistele kasiinodele pigem hästi. "Kui online-äridele peale astutakse, siis võiks eeldada, et see tooks rohkem mängijaid harilikku kasiinosse, kindlasti ei vii see harilikust kasiinost mängijaid ära," ütles Roosimaa.

Hea märk on Roosimaa sõnul ka see, et juhatus ja omanikud ei müü ennast praeguse hinnaga välja. "Nad on viinud ettevõtte nii kaugele oma rahaga, et neil on suhteliselt mõttetu ennast praegu välja müüa," sõnas Roosimaa. "Mina ka ei müüks ennast praegu välja."

Lätis korraldati viimane IPO kaks aastat tagasi, kui börsile tuli SAF Tehnika.

"Kindlasti on Läti investortel nälg millegi uue järele," sõnas Hansabanka vanemmaakler Janis Ogsts. Maakleri sõnul on mõned kliendid juba pakkumise vastu huvi tundnud.

Ühe miinusena tõi Ogsts välja huvi vähenemise Balti börside vastu. Teiseks miinuseks on kasiinode kehv maine Lätis, mis võib ka aktsiate müüki mõjutada.

Olympic Entertainment Groupi aktsiaid müüakse avalikul pakkumisel kõigis kolmes Balti riigis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing