Nisu hind 9,5 aasta rekordtasemel

Romet Kreek 03. oktoober 2006, 00:00

Põud Austraalias ajas eile USAs nisu hinna pea kümne aasta kõrgeima tasemeni.

Austraalia Victoria ja Lõuna-Austraalia osariikides oli Austraalia ilmateenistuse juhi David Jonesi teatel üleeile temperatuur tavapärasest kümme kraadi kõrgem. Austraalia on maailmas USA ja Kanada järel suuruselt kolmas nisueksportöör.

"Kuumus jätkub," ütles David Jones Bloombergile. "Suure tõenäosusega läheb veel kuumemaks kui oli nädalavahetusel."

Nisu hind tõusis eile Chicagos 3,3 protsenti, 4,5775 dollarini buššelist (1 buššel on umbes 35-liitrine kott). Eilsest kõrgem hind oli kõige aktiivsemal tulevikulepingul Chicagos viimati 21. aprillil 1997.

"Austraalias on põud hullem kui oodati," ütles 29. septembril Austraalia nisumonopoli AWB Ltd varahoidja Peter Costello. Tema ennustust mööda väheneb saak enam kui poole võrra.

"Kuumem ja kuivem ilm Austraalia peamistes teraviljakasvatuspiirkondades on piisav, et tõsta Chicagos nisu hinda," nentis Soulis tegutseva Daehan Flour Millsi osakonnajuhataja Park Yang Jin.

Üleilmne nisutoodang peaks 2007. aasta juunis lõppeval põllumajandusaastal vähenema augustis International Grains Councili tehtud prognoosiga võrreldes 0,8 protsenti, 588 miljoni tonnini. Lisaks Austraaliale ootab organisatsioon oma värskes kuuraportis väiksemat saaki ka Argentinas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing