Tiiu Järviste - tempokas ja elurõõmus toimetaja

Helen Sulg 11. oktoober 2006, 00:00

6.30 Ärkamine. Just nimelt ärkamine, mitte äratus, sest hommikuinimesena tõuseb Tiiu ilma kellata, nautides hommikuti peaaegu iga ilmaga avatud aknast sisse voolavat karget õhku. Pesemise järel paar klaasi sidruniga vett, taustaks Kuku raadio või Terevisioon. Kuivõrd varajane tõusmine loob hommikusse vaba aega, on Tiiul selle sisustamiseks üsna omapärane hobi näputöö näol - kalligraafia, tikkimine või õmblemine.

"Kalligraafiaga tegelen hooti, kui keegi sõpradest või tuttavatest on midagi soovinud saada, siis aktiivsemalt. Aga nõela-niidi ja riidetükkidega mängimine kuulub uudiste ning musta tee ja leivaga kokku."

9.30 Jalutades tööle.

"Jala minnes kogun mõtteid ja olen valmis kohe väga aktiivselt suhtlema," tõdeb Tiiu. Kuivõrd päev on naise jaoks selleks ajaks juba ammu alanud, on ta ilmselt vahel unisemate kolleegide jaoks ülikiire oma otsuste, arvamuste ja käskudega.

10.00 Toimetuses. Soovi meeskond on Tiiu hinnangul aastatega kujundatud demokraatlikuks, kuid mitte sanatooriumilikuks koosluseks. Märksõnadeks on pidev kohanemine, tihe konkurents, kiirus ning suur infovoog. Tiiu lahendab jooksvalt igapäevaküsimused, loeb e-kirjad ja peab telefonikõned. Enne lõunat toimuvad ka majasisesed koosolekud, mis vahel kujunevad päris tuliseks. Nii töös kui ka eraelus eeldab Tiiu inimestelt pühendumist, siirust ja ausust.

"Meil on püsiv töötajaskond, kellest on saanud meeleolukas, hea ja vaba seltskond ja kes on sealjuures n-ö täiskasvanud inimesed. Organisatsiooni struktuur on paindlik, tegeleme süstemaatiliselt kõigi meile oluliste asjadega enne, kui need muutuvad probleemiks, jälgides võrdselt pikka ja lühikest perspektiivi."

12.00 Lõuna. Keskpäeva paiku joob Tiiu suure tassi musta kohvi. Lõunatamise kommet naisel ei ole, töö kõrvalt sööb ta päeva jooksul puuviljahunniku, jättes tõsisema söögikorra õhtusse.

12.00-17.00 Kohtumised, läbirääkimised, üritused. Pärastlõunad kuluvad koostööpartneritega kohtumistele. Otse, mitte kirja või telefoni teel suhtlemise eelistajana tuleb kontorist väljaskäimist päris palju ette. Läbirääkimistel ja suhtlemisel kehtib reegel "aeg on raha", tööalaselt konkreetse ja kiire tegutsejana otsustab-suhtleb naine ruttu, suhteliselt palju ka kogemust ning ärivaistu kasutades.

"Ma ei ole eriline kohviku-restorani tüüp, kuid pean väga lugu heast kokakunstist ning n-ö aeglasest toidust," tunnistab Tiiu. Koolitustel ei käi naine kuigi tihti - praktilise inimesena usub ta, et kogemus ja ärivaist on etemad kui suure hulga teooria omandamine. "Elulised sündmused ongi suurimad õpetajad," muigab Tiiu.

17.00-21.00 Koju, trenni, sööma. Koduteel lippab naine läbi ka toidupoest. Kuivõrd Tiiu jaoks on kokakunst suhteliselt püha, vajab see pühendumist ja aega. Seega tuleb enne toidumaailma sukeldumist käia kindlasti ära trennis, mis on Tiiu jaoks elu lahutamatu osa, sama vajalik kui söömine või magamine. Ilmselt on hea välimuse ja energilise oleku allikaks just pea igasse päeva mahtuv väike liikumine. Lapsest peale spordiga sinasõprust pidava naise "spordimenüüs" annab leida ala, mida ta üldse ei harrastaks.

"Olen elus teinud kaks korda õige otsuse saada emaks. Ema elu on värvikas elu, rõõmud ning mured kuuluvad selle otsuse hinna sisse. Tean, et pean vastutama oma õnnestumiste ja ebaõnnestumiste eest ise." Koju tulles hakkabki Tiiu perele - pojad Ian (11) ja Eero (24), kellest viimane küll juba pooleldi iseseisva elu peal - õhtusööki valmistama. Talle meeldib väga süüa teha ning seda huvitavalt ja hästi, mängides eri toiduainetega. Nagu paljudes kodudes, on kuuldepiirkonnas televiisor (repertuaariks "Aktuaalne kaamera", "Foorum").

22.00 Aeg iseendale. Pärast õhtusööki otsib Tiiu tavaliselt satelliidikanalitelt mõne filmi vaatamiseks.

"Voodisse ronin südaöö järel ja magama jään ikka koos raamatuga. See juhtub vastavalt raamatu huvitavusele või minu väsimusele." Kirjandusžanritest on lemmik romaan - vahva sõnamäng pakub naudingut. "Kurb tunnistada, aga vahel tundub mulle, et raha teeb inimese paremaks - ei pea nii nurklik olema," tõdeb Tiiu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing