ID-kaart kaitseb sülearvuti andmeid

Enn Heinsoo 12. oktoober 2006, 00:00

Ettevõtte turvapoliitika üks oluline osa on kindlasti andmete turvalisus ning üks suuremaid riske on liikuvad masinad, mis ka majast välja satuvad.

Riistvara kaitsmiseks on mõistlik sellel lihtsalt silm peal hoida, kuid kui varguse risk alati jääb, siis andmete valedesse kätesse sattumise vastu on parim vahend krüpteerimine.

Kui arvuti kõvaketas on näiteks SafeBooti poolt krüpteeritud, siis ilma krüpteerimisvõtmeta näivad kettal olevad andmed kasutuskõlbmatuna.

Kodakondsus- ja migratsiooniameti kasutajatoe büroo juhataja Andres Peleševi arvates täiendab SafeBoot suurepäraselt teisi turvalisuse tagamiseks kasutusel olevaid vahendeid nagu VPN-ühendust.

"Kasutame liikuvate arvutite jaoks SafeBoot Device Encryptioni toodet, mis kaitseb arvutit, krüpteerides kõvakettal kõik andmed," rääkis Pelešev ameti turvatarkvara kasutusest.

"Device Encryption on meil kasutusel mobiilsete seadmete puhul ja kaitstud on kõik sülearvutid. Võtsime sellise poliitika vastu ennetavalt, liikuvas arvutis paiknevad tundlikud andmed peavad kaitstud olema," lisas ta.

SafeBooti kasuks langes Peleševi sõnul nende valik kahel põhjusel. "Esiteks on SafeBoot keskselt hallatav administraatori poolt ja määravaks osutus ka Eesti valmis ID-kaardi tugi," rääkis ta otsuse tagamaadest. "Suurem konkurent oli Utimaco, kuid neil puudus ID-kaardi tugi," kirjeldas Pelešev konkurente.

Safebooti haldusliidesega saab määrata kasutajate seadeid, masinaid seostada ja samuti käib servertarkvara andmebaasist ID-kaardi andmeid pärimas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing