Maavahetustehingutes kahtlustatavad jäeti vahi alla

Lemmi Kann 26. oktoober 2006, 00:00

Riigiprokurör Margus Kurmi sõnul on kohtu valduses konkreetsed tõendid jälitusprotokollide, jälitustegevuse lintide ja ülekuulamiste näol, mis annavad alust kahtlustada Vettust pistise andmises ja Kangurit selle võtmises ning Pedjasaart pistiseskeemile kaasaaitamises.

"On tõendeid, et isikud on püüdnud uurimist mõjutada," ütles Kurm.

Tarmo Pedjasaart seoses vahistamisprotsessiga kaitsnud vandeadvokaat Siiri Schneider oli otsuses pettunud. "Loodan selle peale, mida lugupeetud prokurör Kurm kohtus lubas, et mitte mingil juhul ei hoita isikuid vahi all seaduses võimalikud kuus kuud, vaid vabastatakse kohtueelseks uurimiseks kohe, kui lõpetatakse tunnistajate ülekuulamine. Jääb loota, et prokurör peab oma sõna," ütles ta.

Pedjasaare teise advokaadi Raul Markuse sõnul ei tulnud talle see otsus üllatusena. Küll avaldas ta nördimust, et prokurör ei ole kaitsele esitanud materjale, mida on tutvustatud kohtule. "Isik, keda vahi all hoitakse, ja tema kaitsja ei ole saanud võimalust nende tõenditega tutvuda, mis omakorda välistab võimaluse kaitseks. Me ei ole neid materjale näinud," laiutas ta käsi.

Markus kinnitas Schneideri väidet, et uurijad üritasid Pedjasaart mõjutada tunnistusi andma. "Seda tehti minu enda juuresolekul ja ma võin seda isiklikult kinnitada. Pedjasaarel jäi käimata plaanilisel operatsioonil ja uurijad ütlesid talle, et kui sa oma tervisest lugu pead, siis kirjuta puhtsüdamlik ülestunnistus ja oled vaba mees," rääkis Markus.

Kuna Markus sõitis eile hommikul pikemaks ajaks Soome, saatis ta juba teisipäeva õhtul kohtule kirja teel kautsjonitaotluse ning avaldas Pedjasaare tervislikule seisukorrale rõhudes lootust, et see võimalikult kiiresti läbi vaadatakse.

Kaitsepolitsei pidas Kanguri, Pedjasaare ja Vettuse kinni 3. oktoobril, kahtlustades Vettust Kangurile 11 miljoni kroonise pistise andmises. Kapo kahtluste järgi aitas munitsipaalpoliitik Pedjasaar pistise andmisele kaasa.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing