USA ettevõtted on üllatanud

Romet Kreek 06. november 2006, 00:00

Paljud USA suurettevõtted on III kvartali tulemused avaldanud. S&P 500 indeksisse kuuluvast 500st ettevõttest 405 on tulemused avaldanud ja nende kasumid näitavad keskmiselt 23protsendist kasvu. Indeksi liikmetele oli see järjest 13. kvartal, mil kvartalikasumid kasvasid aastataguse ajaga võrrelduna vähemalt 10 protsenti. Viimati kasvasid ettevõtete kasumid nõnda tempokalt 1992. aasta neljandast kvartalist 1995. aasta neljanda kvartalini. Ajaloos edasi minnes pole pikemat tugeva kasumikasvuperioodi pärast 1950. aastat võrdluseks võtta.

"USA ettevõtted on fenomenaalses vormis," ütles Awad Asset Managementi juht James Awad Bloombergile. "Nad on end 1980ndatest saadik restruktureerinud ning on kõhnad. Väike käibekasv võib viia suure kasumikasvuni."

Analüütikute prognooside põhjal jätkub USA suurettevõtete kiire kasumikasv ka neljandas kvartalis.

Parimat kasumikasvu (43 protsenti) näitasid materjale tootvad kompaniid (metallid, paber, kemikaalid). Järgnes 38protsendise kasvuga finantssektor, mis andis poole ettevõtete kogu kasumikasvust. Telekommunikatsioonisektoris oli kasumikasvuks 35 protsenti. Kütusekompaniid, kes näitasid II kvartalis indeksi parimat kasumikasvu, pidid III kvartalis leppima kasumi 29protsendise kasvuga.

"Kõik sektorid on ületanud ootusi," kommenteeris Lowry Hilli investeerimisjuht Thomas Hull.

"Kütusekompaniide kasumikasv on tõenäoliselt oma rekordi juba ära teinud," hoiatas seevastu National City Private Client Groupi analüütik James Halloran.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing