6. november 2006 kell 10:00

Võltsitud isiklike dokumentide komplekt maksab 7800 krooni

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas süüdistused kolmele isikule dokumentide võltsimises. Isiklike dokumentide komplekti hind ulatus 400 - 500 euroni ( 6240 - 7800 krooni), teatas ringkonnaprokuratuur.

Põhja ringkonnaprokurör Andrei Voronin saatis Harju Maakohtusse süüdisutusmaterjalid, milles süüdistatakse kolme isikut tähtsate isiklike dokumentide võltsimises ja nende kasutamisele andmises.

Alates 2004. aasta kevadest kuni 2005. aasta juulini tegeles Vitali omakasu motiivil grupis koos Eduardi ja Jevgeniga Eesti Vabariigi dokumentide võltsimisega. Vitali organiseerimisel võltsis Eduard selle aja jooksul vähemalt 50 Eesti Vabariigi passi ja Jevgeni vähemalt 50 mootorsõiduki juhiluba. Ühtlasi hankis Vitali ka võltsimiseks vajalikud andmed ja originaaldokumendid.

Dokumente võltsiti nii ühe kaupa kui ka komplektina. Komplekt koosnes võltsitud Eesti Vabariigi passist ja võltsitud Eesti Vabariigi mootorsõidukijuhi juhiloast ning hind ulatus 400 eurost kuni 500 euroni. Võltsitud dokumente müüdi nii Eestis, kui ka Euroopa Liidu riikidesse.

Enamus võltsitud dokumentidest valmistati Tallinnas Tondil asuvas Jevgenile kuulunud trükikojas. Jevgeni, kes oli ametlikult tegutseva trükkikoja OÜ Puanton juhatuse liige ja omanik, kasutas dokumentide võltsimiseks kaasaegseid trükkimisvahendid.

Süüdimõistva otsuse korral võib Karistusseadustiku § 347 järgi isikutele määrata rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse. Võltsdokumente kasutanud isikute suhtes jätkub eraldatud menetlus.

Hetkel kuum