Piret Reiljan • 8. november 2006 kell 22:00

Balbiino ehitab suurema külmlao

"Meil on järgmisel aastal plaan vähemalt kahekordistada müüki Soomes ja kindlasti tahame laieneda Rootsi turule," põhjendas ASi Balbiino juhataja Riho Niils külmhoone laiendamise vajadust. Samuti on jäätisetootjal kavas kasvatada turuosa Baltimaades.

Seni on Balbiino hoidnud oma kaupa lisaks isiklikule külmhoonele ka neljas võõras laos.

Niilsi sõnul on ekspordimahtude kasvades lisaks laopindade suurendamisele loogiline samm tootmise laiendada. Samas tunnistas jäätisetootja, et investeeringud tootmisseadmetesse toovad kaasa oluliselt suurema riski. "Kui laos on kasutuseta ruumi, saab seda teenusena rentida. Tootmisseadmete puhul on aga vaja väga täpselt mahte arvestada," nentis ta.

Samuti muudab jäätisetootjate otsused keeruliseks asjaolu, et müük on tugevalt hooajaline. "Suviti on meil juba praegu tootmisvõimsust vajaka, seetõttu toodame talvisel ajal ette," märkis Niils.

Konkurendi, Tallinna Külmhoone ASi juhi Kuldar Leisi hinnangul on Balbiino otsus oma laoruumi laiendada täiesti loogiline samm. "Jäätise müük järjest kasvab ja kevaditi-suviti on pinna nappus eriti suur," tõdes Leis.

Laoruumide laiendamine on kirjas ka Tallinna Külmhoone tulevikuplaanides. "Samas, kuna Balbiinol on peagi oma tarbeks täiendav laopind, siis jääb meile rohkem ruumi mujal hoiustamiseks," rõõmustas Leis.

Balbiinol ja Tallinna Külmhoonel on Eesti jäätiseäris peaaegu võrdne turuosa. Eile teatas Tallinna Külmhoone oma napist edust Balbiino ees, saavutades tänavu juunis-juulis turu-uuringufirma ACNielsen andmetel 40,1protsendise turuosa. Balbiino teatel kuulub neile 40% Eesti jäätiseturust.

ACNielseni andmetel oli tänavuse suve populaarseim jäätis Tallinna Külmhoone toodetav koorejäätis Regatt.

Tuleva aasta suveks plaanib Balbiino lisaks logistilistele uuendustele tulla turule uute toodetega. "Eestlane tahab igal aastal üllatusi. Kui me midagi uut ei paku, küsitakse kohe, millega te tegelenud olete," muheles Niils.

Balbiino külmhoone laiendus valmib tuleva aasta kevadel. Pärast ehitustöid 6000 ruutmeetrini ulatuv laopind teeb Balbiinost Baltimaade suurima külmlogistikakeskuse.

Hetkel kuum