Mariliis Pinn • 16. november 2006 kell 13:53

K-kohukese kohtuotsust täna ei tulnud

Kohus ei teinud otsust vaid uuendas K-kohukese reklaamiga seotud väärteomenetluse Media Planning Group´i suhtes seoses poliitilisele välireklaamile kehtestatud piirangute rikkumise eest.

Kohus leidis, et täpsustamaks väärteomenetluses toodud asjaolusid, tuleb üks tunnistaja istungil vahetult üle kuulata, teatas kohtu pressiesindaja.

Menetluspooled loobusid kohtuliku arutelu käigus ühe tunnistaja vahetust ülekuulamisest, piirdudes kohtuvälises menetluses antud ütluste avaldamisega. Kohus leidis aga tõendeid uurides, et menetlusaluste ja nimetatud tunnistaja ütluste vahelise vastuolu selgitamiseks on vaja tunnistaja istungil vahetult üle kuulata.

Kuivõrd täna ei olnud kohtus kõiki menetlusosalisi, siis kohus uut istungiaega veel ei määranud.Harju Maakohtu menetluses on väärtegu, milles politsei koostas AS-ile Idea ja Media Planning Group Eesti OÜ-le ning nende juhtidele Mark Eiknerile ja Paavo Pettaile väärteoprotokolli, taotledes nende karistamist 18 000 krooniga poliitilisele välireklaamile kehtestatud piirangute rikkumise eest.

Politsei väärteoprotokolli kohaselt oli 4. oktoobril eelmisel aastal Estonia pst. 10 juures tänavavalgustuspostil kaks K-Kohukese välireklaami, üks neist prügikastil ja teine posti enda küljes. Protokollis öeldi, et reklaamid on samastatavad kohalike omavalitsuste valimistel osaleva Eesti Keskerakonnaga ja esitatud aktiivse agitatsiooni ajal, mil poliitiline välireklaam oli keelatud.

Hetkel kuum