ÄP fototoimetus • 22. november 2006 kell 22:00

Politsei broneeris terve Tallinki hotelli

"Tallinki hotell on ainuke, mis politseinike jaoks broneeriti," ütles julgestuspolitsei infojuht Martin Luige. Politseinike põhiarmee tahetakse majutada siiski politsei enda majutusasutustesse. Kui palju politseinike ööbimine maksma läheb, ta öelda ei osanud.

Ka Tallinki hotelli juhataja Ulvi Vallimäe ei teadnud, kui palju läheb maksma terve hotelli broneerimine üheks ööks.

Tallinki hotellil on politseiametiga kokkulepe, et hotell majuta sel ööl ainult politseinikke. Sellise kokkuleppe sõlmimine ei maksnud politseiametile midagi.

"Politseiamet maksab ainult nende tubade eest, kus ööbitakse, ja nende teenuste eest, mida kasutatakse," ütles Vallimäe.

Tallinki hotelli direktrissi sõnul ei ole põhjust karta, et tehing hotellile kahju toob. "Bushi visiidi ajal on kesklinn nagunii tühi ja täitumus oleks äärmiselt madal," sõnas ta.

Sokos Hotel Viru müügi- ja turundusjuhi Annely Hendriksoni sõnul oli Tallinki hotell oma hea asukoha tõttu tõenäoliselt parim valik politseinike majutamiseks. "Tallinki hotell asub Radissonile lähemal kui Sokos Hotel Viru," ütles Hendrikson aripaev.ee-le. Tema sõnul ei tehtud neile pakkumist politseinikke majutada.

Viru hotelli 516 numbritoast ja sviidist on 100 broneeritud Bushi visiidiga seotud isikutele. "Nimekirjas ei ole ühtegi eesti nime," ütles ta.

USA presidendi visiidi ajaks rendib Eesti riik koostöös Ameerika saatkonnaga üle 50 auto koos juhtidega.

Autosid renditakse autorendifirmadelt Avis ja Hertz. Aviselt renditakse ligikaudu 50 autot koos autojuhtidega, Hertz autode arvu ei täpsustanud.

Avise rendiosakonna juht Hardi Isok ütles, et neilt renditavate autode seas on Mercedeseid, aga ka Opeleid ja Renault'sid. "Need on Bushi kaaskonna jaoks," rääkis Isok. Osa autosid on juba praegu välja renditud, sest ettevalmistused visiidiks käivad.

Isok ei tahtnud avaldada, kui palju selline suur tellimus maksma läheb. Ta möönis, et firma teenib selle pealt hästi.

Isoki sõnul oli autojuhtide leidmine raske. "Alustasime juhtide otsimist poolteist kuud tagasi," ütles ta. Autojuhid pidi oskama inglise keelt, sõitma korralikult ja kehtivaid seadusrikkumisi ei tohtinud olla. "Kõik nimed kontrollis kaitsepolitsei üle," märkis Isok.

Autor: ÄP

Hetkel kuum