Uued büroohooned leiavad endale kiiresti rentnikud

Taivi Lippmaa 27. november 2006, 00:00

Vaatamata sellele, et viimasel ajal on turule tulnud uusi büroohooneid, ei ole pakkumine siiski võrreldes nõudlusega kiiremini kasvanud. Korralikku ning kvaliteetset büroopinda Tallinna on suhteliselt keeruline saada, nõudlus selliste pindade järele ületab hetkel selgelt pakkumise.

Sarnaselt elamispindade turuga on ka büroopindade turul tekkinud olukord, kus enamik büroopindu leiab üürniku või ostja enne seda, kui büroohoone lõplikult valmida on jõudnud.

Viimaste aastate jooksul on büroopindade arendus Tallinnas olnud suhteliselt piiratud, üks põhjus ehk arendajate eelistus on suurema kasumlikkusega eluasemeprojektid.

Sel aastal on suurenenud tendents büroopind pigem välja osta kui rendile võtta. Sellist tendentsi on soosinud majanduse kiire areng, soodsad intressimäärad ning vähene omafinantseering, mis muudavad büroopinna ostmise üürimisest majanduslikult tulusamaks.

Büroopinna ostusoov on levinud rohkem väiksemate ettevõtete hulgas, kelle töötajaskond lähiajal oluliselt ei suurene.

Büroopinna ostjaks on enamjaolt kohaliku päritoluga ettevõtted, väliskapitalil põhinevad ettevõtted ei soovi kinnisvara omada ning eelistavad seetõttu ruume pigem üürida. Üha enam ostetakse büroopindu ka investeerimise eesmärgil, et omada igakuist stabiilset üüritulu.

Nõudlus kasvab ka äärelinna büroopindade järele, põhjuseks kindlasti madalam üüritase, parem logistika ning mugavamad ja soodsamad parkimistingimused.

Suure nõudluse ajel ongi senisest enam arendusobjekte valmimas kesklinnast välja: nii Pärnu maantee, Lasnamäe kui ka Mustamäe piirkonda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing