ÄP 5 aastat tagasi: ID-kaarti pole kusagil kasutada

ÄP 11. detsember 2006, 00:00

Peagi kohustuslikuks muutuva ID-kaardi väljaandmise kord täpsustub järjest, aga seda pole esialgu kuskil kasutada, kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.

ID-kaart ehk isikutunnistus on 1. jaanuarist alates kohustuslik kõigile Eesti kodanikele ja siin vähemalt aasta aega viibivatele elamisloaga välismaalastele, seisab isikut tõendavate dokumentide seaduses.

Kodakondsus- ja migratsiooniamet reklaamib oma netileheküljel www.pass.ee, et isikutunnistus võimaldab isikut kindlaks teha visuaalselt (kaardile kantud isikukoodi ja foto järgi) ning elektrooniliselt. Lubatakse, et elektrooniliselt tuntakse inimene ära internetikeskkonnas ning tänu kaardile pääseb ligi erinevatele riigi või erafirmade andmebaasidele. Samas ei osata tuua ühtegi näidet, kus ID-kaarti näiteks jaanuaris 2002 ikkagi kasutada. Reklaamlauseks on muutunud väljend, et ID-kaardil on oluline funktsioon digitaalallkirja andmisel.

Hetkeseis: Vaatamata ID-kaardi sünniraskustele, on kaart võrdlemisi populaarne, kasutusel on neid 860 000. Saab ELi piires ringi rännata, siseneda internetipanka, osta e-pileteid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing