Jazzkaare kevadhooaeg algab

Henrik Aavik 02. veebruar 2007, 00:00

Veel enne aprillikuist festivali Jazzkaar pakub kevadhooaeg kümme vahvat ja värvikat kontserti, millest igaüks on n-ö ise ooperist.

Kevadhooaeg läheb lahti 8. veebruaril Kunstihoones, kus andekas norra lauljatar ja improviseerija Gine Gaustad Anderssen musitseerib koos saksa saksofonisti Daniel Erdmanni ning eesti kitarristi Jaak Sooäärega. Džässimagustoidu duo Dessert Time tegutseb 1999. aastast.

2001. aastal võideti Pärnus "Lühima öö" improvisatsioonikonkursil peapreemia. Tänaseks on koos antud hulk kontserte mitmel pool Euroopas ja salvestatud heliplaat Peer Gynt and Other Stories.

Gine Gaustad Anderssen on õppinud Trondheimis ja Göteborgis laulu ja komponeerimist Anders Jormini ja Peter Buhrmani juures ja kuulnute hinnangul laulab nagu Björk.

Esimene ansambel, millega Gine tuntuks sai, oli Trondheimi rockbänd Clockwork, mis tegutses aastail 2002-2003 ja andis välja ka CD. Uusi kogemusi andis kvartett Speak Low, kus lauljatariga koos musitseerisid Ove A. Billington klaveril, Andreas Amundsen bassil ja Hermund Nygård trummidel. Praegu on lauljatar oodatud ansamblites Shower, Blue Art ja Silent Sound. Eestis esineb Gine teistkordselt, kuulajate südamed võitis ta mullusel Tudengijazzil veenva isikupärase improvisatsiooniga, varjundirikka hääle ja vokaalivärvide oskusliku kasutamisega.

Isikupärane saksofonineiu ja helilooja Maria Faust on Taanis parimatest noortest pillimeestest kokku pannud särtsaka fusion-ansambli, kus tooni annavad džäss ja rock, kuulda võib neid 13.-15. veebruaril Tallinnas, Viljandis ja Maria kodulinnas Kuressaares.

Eriliselt võluv on kvartett Quadro Nuevo, kes on populaarne peamiselt Lääne-Euroopas. Saksamaal on need muusikud pea rahvuskangelased, nad on võinud kaksteist Saksamaa muusikaauhinda. 1996. aastast tegutseva ansambli repertuaari tuumikuks on nostalgilised tangod, valsid, flamenko, napoli ja prantsuse viisid, ehk vana hea meloodiline muusika, mis ajaproovile vastu pidanud ja muusikute stiilse-virtuoosse käsitluse kaudu ärganud uuele elule.

Külalisena üles astuv Tanel Padar ja Tanel Rubeni loodud bänd Willane Bluus jagavad oma blues-jazz-pop-rock-muusika kiindumust kirglikult, virtuoosselt ja värskelt. Kaks Tanelit on tähelepanu äratanud kui andekad loojad ja interpreedid ning paistab, et nende ideed haakuvad hästi.

Hedvig Hanson & Andre Maaker pakuvad märtsikuu alguses naistepäeva eel kuulajaile leebet ja kaunist armastuslaulude kava "Kevadöös su kõrval käin…", kus on valitsevad soojad intiimsed meeleolud.

Prantsuse keele päeva aitab kahe kontserdiga tähistada ansambel Debout sur le Zinc, mis on nime saanud omal ajal moes olnud tsingist baarileti järgi, ning eelhooajale paneb punkti Austraalia kitarrivirtuoos Tommy Emmanuel, kelle kelle näpuväledusest on vaimustunud paljud muusikasõbrad maailmas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing