Aprillist saab Soome lennata 700 krooniga

Martin Hanson 27. märts 2007, 00:00

Finnish Commuter Airlines Oy ehk Finncommi tegevjuhi Juhani Pakari sõnul näeb ettevõte Tallinna-Helsingi lennuliinil suurt potentsiaali ning tulevikus loodab lennufirma teha kahe linna vahel kuni kümme lendu päevas.

"Lisaks tihedale lennugraafikule toob Finncomm Tallinna-Helsingi liinile ka senisest madalamad piletihinnad - odavaim ühe suuna pilet hakkab koos maksudega maksma 687 krooni," ütles Pakari, kes lisas, et tiheda lennugraafiku põhjuseks on ärireisijad.

Praegu on samal liinil iga päev kuni seitse lendu ning nende vahel jaguneb 198 000 reisijat aastas.

"Finncomm on kasumis ettevõte, olgugi et meie lendude täitumus on alla 50%. Tallinna liin on kindlasti kasumlik ettevõttele, mis teeb 90 lendu päevas ning plaanib sellel aastal vedada kuni 800 000 reisijat," sõnas Pakari.

Alates 3. aprillist toimuvad Finncommi lennud esmaspäevast laupäevani, 15. aprillil lisanduvad kolmel korral nädalas nn ööbimisega lennud, mis jõuavad Tallinna hilisõhtul ning stardivad Helsingisse varahommikul.

Samal liinil tegutseva Finnairi osalusega Aero Airlinesi juht Tommi Olavi Aaltonen ütles, et kuna Finncomm kasutab samu lennukeid mis Aero, siis käib kahe ettevõtte vahel koostöö.

"Näiteks eelmisel talvel oleks Aero pidanud tihendama oma lende, et kõik reisijad ära vedada. Usun, et sama võimalust on ka Finncomm näinud. Kuid olles turul uus tegija, võib neil ette tulla nii mõnigi üllatus," sõnas Aaltonen.

Tallinna Lennujaama juht Rein Loik ütles, et lennujaam on alati rõõmus uute ettevõtete tuleku üle.

"Finncomm tegi korraliku turu-uuringu ning tuleb siia planeeritult, teades, mis teda ees ootab. Lendude tihenemine on kindlasti kooskõlas üldiste arengutega, nagu suurenev maksujõud. Lisaks on enamik selle liini lende ühenduslennud kaugematesse sihtpunktidesse," lisas Loik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing