Wendre investeeris Poola padjavabrikusse üle 100 miljoni

Sten-Aleks Pihlak 12. aprill 2007, 00:00

"Investeeringutega oleme poolel teel ja seni läheb kõik plaanipäraselt, kuid kas me ületame algselt planeeritud summa või mitte, on veel vara öelda," rääkis ASi Wendre juhatuse esimees Vahur Roosaar, kelle sõnul on praegu kulutusi tehtud 100-125 miljonit krooni.

2007. aastaks on kogu praeguse tootmise maht välja müüdud. "Töö käib täie hooga ja müügiga kindlasti probleeme ei ole," sõnas Roosaar, kes tundis suurt rõõmu mahtude pideva kasvamise üle. "Selle aasta lõpuks tahaks käibenumbri viia üle miljardi krooni ja praeguse seisuga näib see täiesti teostatav."

Kasvav tootmine suurendab ka töötajate arvu. "Praegu töötab Poola tehases umbes 60 inimest, kuid kui tehas täielikult valmis saab, peaks see arv jõudma 200 ringi," rääkis Roosaar.

Samuti kinnitas ta, et maha pole maetud mõtet laieneda Lõuna-Euroopasse, kuid kindlamad plaanid enne poolt aastat ei selgu.

Wendre ostis Poola padjavabriku eelmise aasta lõpus. Saksa-Poola piiri ääres Kostrzynis asuv vabrik kuulus Saksa padja- ja tekitootjale Brinkhaus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing