Kolm 4%st ja neli 3%st kukkumist

Tõnis Oja 13. aprill 2007, 00:00

Eile suhteliselt rahulikult alanud kauplemine Tallinna börsil suundus päeva lõpuks suhteliselt korralikuks languspäevaks. Päeva kokkuvõttes langes üle 4% kolme ettevõtte (Olympic EG, Ekspress Grupi ja Starmani aktsia hinnad). Nelja väärtpaberi (Tallinna Kaubamaja, Baltika, PTA Grupi ning Kalevi) hinnad langesid üle rohkem kui 3% võrra.

Ka käibed olid suhteliselt korralikud. Kuue aktsia päevakäive ulatus kümnetesse miljonitesse kroonidesse, millele lisandus kolm aktsiat, mille käive ulatus miljonitesse kroonidesse. Vaid Viisnurga aktsia jäi nullipoisiks - väärtpaberiga ei sooritatud ühtegi tehingut.

Nagu varem juba ütlesin, võis päeva jooksul tähendada närvilisuse süvenemist. Kui hommikul olid käibed ja aktsiate hinnalanguse protsendid suhteliselt väikesed, siis päeva lõpuks muutusid protsendi murdosa suurused langused mitmeprotsendilisteks. Ekspress Grupi aktsia hind käis korra isegi 15% miinuses. Tegemist oli ilmselt ühe investori halva õnnega, kes oli pannud turuhinnaga müügiorderi ning sel momendil ei juhtunud olema ostjat. Seega sai aktsia väike likviidsus saatuslikuks juba kolmandal kauplemispäeval. Taoline likviidsuse kadumine juba esimestel päevadel pärast aktsia börsileminekut peaks väärtpaberi omanikke tegema ettevaatlikuks, ja positsioonide likvideerimisel tuleks olla tähelepanelik.

Arvan, et närvilisuse põhjuseks on üleüldine makromajanduslik õhkkond, mis Eestis ja Balti riikides valitseb. Pea iga päev kirjutakse liigkiirest inflatsioonist, majanduse ülekuumenemisest ning devalveerimisohust. Pole siis ka ime, et Tallinna Kaubamaja üle 40% ulatuva käibe kasvu teatele reageerib aktsia kukkumisega pea 4% võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing