PTA aktsia hind kukkus alla tagasi

Peeter Teder 18. aprill 2007, 00:00

Tallinna börsil aktsiate hinnad eile valdavalt langesid, tõusvaid aktsiaid oli kolm ja muutumatuks jäi samuti kolme aktsia hind.

Suurim kukkuja oli PTA Grupi aktsia, mis odavnes 5,2 protsenti ja maksis 71,19 krooni (4,55 eurot). Võrdluseks: esmaspäeval kallines PTA aktsia hind 4,8 protsenti. Väärtpaber kukkus madalamale isegi reedesest sulgemishinnast. PTA aktsia käive oli 8 miljonit krooni. Aktsia hinna viis üle 5protsendilisse miinusesse üks viie aktsiaga sooritatud tehing. Ilma selleta oleks miinus jäänud veidi suuremaks kui 4 protsenti.

PTA Varssavi börsile mineku plaanil oli aktsiale vaid lühiajaline mõju. Väärtpaber tõusis väikese käibe najal esmaspäeval ja langes eile. Investorid tunduvad PTA aktsia suhtes skeptiliselt meelestatud. PTAst loodeti Baltika analoogi, kuid praeguse seisuga peab ambitsioonikate plaanide realiseerumist ootama. Ilmselt on osa investoreist rahul seni teenituga ning võtavad lihtsalt kasumit.

Suurima käibega oli Tallinki aktsia, mida osteti-müüdi 9,9 miljoni krooni väärtuses. Aktsia hind jäi muutumatuks, püsides 20,81 krooni (1,33 euro) tasemel.

Tallinkile peaks soodsalt mõjuma peatne puhkusehooaja algus, mis suurendab ilmselt reisijate arvu, käivet ja kasumit.

Saku Õlletehase aktsia suure kukkumise võib jutumärkidesse panna, sest see toimus dividendimaksmise tõttu. Saku maksab dividendiks aktsia kohta 25 krooni ja ligikaudu nii palju aktsia hind kukkuski. Dividendimakset arvestamata tuli Saku aktsia miinuseks 0,8 protsenti.

Börsi kogukäive oli 43,2 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing