Wikipediast anti välja tasuta CD-versioon

ÄP 26. aprill 2007, 00:00

Esimene selline ingliskeelne toode hõlmab eelmise aasta olukorda ning kannab nime "2006 Wikipedia CD Selection". Ka 2007. aasta versioon on plaanis ning see tuleb Wikipedia kodulehel kirjas oleva alusel tõenäoliselt kaks korda mahukam kui 2006. aasta oma.

Kokku on entsüklopeedias üle 3 miljoni sõna ning ligi 8000 pilti, mis võrdub raamatuga, kus on neli- kuni viis tuhat lehekülge materjali. CD-versioonist on ka kõrvaldatud palju ebasündsaid väljendeid, mis tekitavad probleeme veebiversioonile.

Artikleid kirjutavate vabatahtlike üle veebiversioonis otsene kontroll puudub, ning kõiki ebameeldivusi paraku parandada ei suudeta. Samuti ei leia CD-lt poliitiliselt ebakorrektseid või religioossetel teemadel vaidlevaid artikleid.

Entsüklopeedia on allalaetav internetist torrentite abiga, mis tähendab, et tuleb endale paigaldada Bitcomet, Bittorrent või muu taoline klientprogramm ning tõmmata Wikipedia kodulehelt endale vastav väike .torrent-laiendiga fail ja see allalaadimise alustamiseks käivitada.

CD müügihind peaks jääma 160 krooni ringi ning selle müügiedu puhul võidakse hakata välja andma ka Wikipedia trükiversiooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing