Kummaline arhitektimaja Veikkoselt

Teet Reier 07. mai 2007, 00:00

Ühe suure järveäärse maatüki omaniku Stig Gunnar Packaleni sõnul on paik eriti hinnatud just noorte seas, kes eelistavad eramut korterile või ridaelamuboksile.

"Siin, kus praegu kerkivad uued hooned, asus kunagi klooster, mis aga oma tegevuse lõpetas ja maad riigile kinkis. Riik omakorda müüb neid maid nüüd noortele, luues võimaluse ehitada oma maja, sest siit on mugav ka Helsingisse tööl käia," lisab Stig.

Vaadates meie põldudele kerkivaid uusarendusi ja kirudes kruntide vähest privaatsust, tuleb siin tunnistada viimase täielikku puudumist. Kaunid, otsekui Lindgreni Bullerby raamatu piltidelt pärit majakesed on tihedalt üksteise kõrval, krunti maja ümber aga napi 500-600 ruutmeetri jagu.

"Maa on siin kallis, kui viis aastat tagasi üks mu tuttav arhitekt siia järvekaldale krundi ostis, maksis ta selle eest üle kolme miljoni krooni. Nüüdseks on hinnad aga aastas tõusnud keskmiselt kümme protsenti, ehk siis on lisandunud veel umbes poolteist miljonit" selgitab Stig.

Võrreldes teiste, traditsiooniliste eramutega näeb tolle arhitekti enda pooleliolev hoone päris isemoodi välja. Hoone tagakülg on peaaegu akendeta ja teise korruse kõrgusele on tõstetud kummaline vineerseintega väljaehitis, mis meenutab pigem keskaegse kindluse danskerit kui moodsat arhitektuuri. Väljaehitise otstarbe kohta kehitab ka Stig õlgu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing