Uudne varikatus neile, kes hoolivad endast ja oma autost

Teet Reier 07. mai 2007, 00:00

Kotkatee OÜ pakub uut ideed Jaapanist, mis kogub jõudsalt populaarsust kogu Euroopas - Skiatsu funktsionaalne varikatus. Varikatus on alternatiiv garaaži ehitamisele, kui on soov kaitsta oma autot ilmaolude: tuule, vihma, rahe, lume, jäätumise ja päiksekiirguse eest.

Skiatsu varikatuse urbanistlik kerge õhuline disain ja pretensioonitu kergalumiiniumraamistik sobivad suurepäraselt nii eramu hoovi kui ka moodsa kõrghoone parkimisalale.

Polükarbonaad-klaasist (PC-klaas) katus pakub varju kahjutekitavate päikesekiirte eest, blokeerides 100% UV-kiirgusest ja 50% IR-kiirgusest. PC-plastklaas on kordi tugevam kui tavaline klaas, garanteerides sellega suurema löögikindluse.

Mereäärsetel ja niisketel aladel on soovitatav kasutada alu-profiilist konstruktsiooni, et vältida roostetamist. Integreeritud varikatuse juurde kuulub vihmaveetorude süsteem.

Varikatuse paigaldamine toimub kahes etapis. Ainult ühelt küljelt jalgadele toetuv kergalumiiniumraamistikuga varikatus kinnitatakse tugevasse pinnasesse (soovitavalt betoon).

Esimeses etapis valmistatakse ette tugipostide paigaldamiseks betoonpostid, teises etapis paigaldatakse varikatus. Varikatuse paigaldus võtab aega kõige rohkem neli tundi.

Ühepoolne kinnitus annab autole parkimisplatsil suurema manööverdamisraadiuse ja on seetõttu väga ruumisäästlik ja kasutajasõbralik.

Varikatuse paigaldamine ei nõua krundi detailplaneeringu muudatust ega kooskõlastamist kohaliku omavalitsusega, mis annab ajakulu kokkuhoiu garaaži ehk siis püsiehitise rajamise ees. Kergrajatis ei varja teie enda ega naabri vaadet.

Kui peres on kaks autot, siis saab suurepäraselt kaks üksikut varikatust ühendada kas otsakuti või küljeti vastavalt parkimisala ruumilahendusele.

Varikatuste kasutusala ei piirdu üksnes autodega. Varikatus sobib suurepäraselt ka terrassi või grillimisnurga katuseks või hoone sissepääsule mugavalt laia kuiva tsooni tekitamiseks.

Varikatuste hinnad algavad 46 850 kroonist ja küündivad 115 300 kroonini kahele autole mõeldud varikatuse puhul.

Fotod: Kotkatee OÜ

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing