Tõnismäele istutatakse Eesti suurim lillepeenar

Väinu Rozental 09. mai 2007, 00:00

Suurem osa lilledest ehk kollased ja sinised võõrasemad ning hõbehallid viltlehed pärinevad Jõhvis asuvast OÜst Revino Aiand, mis kuulub Joakim Heleniuse juhitava investeerimispanga Trigon Capital tütarfirmale Trigon Baltic Farming. Dekoratiivsed erekollased jaapani enelase põõsad otsiti kokku aga puukoolidest üle Eesti.

Lillemere idee on reaalsuseks saamas napi nädala ajaga. "Eelmise nädala reede hommikul öeldi meile, et mõelge õhtuks koos linnaaednikuga haljastuskavand välja," meenutab lilleväljaku peatöövõtja Keskkonnahoolduse OÜ juhataja Christel Järve. "Järgmisel päeval alustasime mullatöödega ja üleeile hakkasime lilli-põõsaid istutama." Keskkonnahoolduse OÜ on kauaaegne haljastus- ja heakorratööde tegija Tallinnas. Tänavu võitis firma sibullillede istutamise ja hoolduse hanke, mille maksumus on 0,3 miljonit krooni. Keskkonnahoolduse omanikud on Sven Honga ja Christel Järve.

Järve on eile keskpäeval telefoniintervjuud andes keset istutusplatsi. "Meil on siin pidevalt ligi kolmkümmend abilist botaanikaaiast, Kadrioru pargist ja mujalt," räägib Järve ning kinnitab, et homme õhtuks on istutustööd lõppenud. Järve andmeil ulatub ainuüksi lillede ja põõsaste maksumus poole miljoni kroonini.

Tõnismäe haljastusprojekti tellija, kaitseministeeriumi nõunik Aet Kukk ütleb, et tulenevalt sõjahaudade kaitse seadusest lasus ministeeriumil kohustus korrastada pärast väljakaevamistööde lõppu haljasala. "Kuna kinnistu kuulub Tallinna linnale, võttis kaitseministeerium ühendust linna keskkonnaametiga, et saada ettepanekuid haljasala kujundamiseks," selgitab Kukk. "Haljastustööd rahastatakse kaitseministeeriumi eelarvest." Kukk lisab, et linnarahvale on haljasala taas avatud 11. mail ehk ülehomme.

Tallinna linnaaedniku Liis Valgu sõnul lähtusid nad platsi haljastamiskavandit tehes paljuski sellest, milliseid lilli ja taimi on suurtes kogustes võimalik kiiresti hankida. "Olenevalt ilmast õitsevad võõrasemad juuni keskpaigani ja siis tuleb need millegi muuga asendada," räägib Valk ja tunnistab, et mis asemele tuleb, ei ole veel teada. "Viltlehed ja enelased püsivad suvi läbi."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing