Turismiuudised

ÄP 13. juuli 2007, 00:00

Tulevikus peavad Euroopa lennufirmad reklaamima lõplikke lennuhindu, mitte selliseid, millele lisanduvad igasugused lisatasud, otsustas europarlament eelmisel kolmapäeval.

Eesmärk on, et reisijad saaksid firmade tihenevas konkurentsiolukorras lihtsamalt erinevate firmade hindu võrrelda. Seadus on eriti suunatud odavlennufirmadele, mille reklaamitavad üliodavad hinnad osutuvad reisides tihti palju kõrgemateks lennujaamamaksude ning muude tasude võrra.

Enne jõustumist peavad liikmesriigid seaduse heaks kiitma, jõustumist on oodata 2008. aasta esimeses pooles.

Citysherpa on teenus, mis annab turistidele võimaluse kohtuda helsinglastega, kes tutvustavad vabatahtlikena oma kodulinna.

Juurdelisatud netiaadressil saab tutvuda kümne Helsingi citysherpaga, kellele tuleb huvi korral eelnevalt saata e-mail. Sherpa-ekskursioonide pikkus on vastavalt soovile üks tund kuni terve päev. Teenus ise on turistile tasuta, kuid vajalikud sissepääsupiletid ja muud kulud tuleb siiski kanda.

Helsingi sherpa'dega saab kohtuda tänavu kuni augusti lõpuni. Sellise vabatahtliku teenuse käivitamisest Eestis ei ole seni kuulda olnud.

Sherpa'de blog: blogit.hs.fi/citysherpa/

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing