Hämeenlinna mess kiirgab uusi koduideesid igale maitsele

Siim Sultson 06. august 2007, 00:00

Ehituse poole pealt pakub mess kõiki materjale, mida elamuehitamisel laialdaselt kasutatakse: alates kivist ja tellisest, erinevate metalli- ja klaasisortide kuni erinevate puulahendusteni. Mess pakub vaatajale nii valmismajade näidiseid kui ka üksikuid lahendusi eramute, ridamajade ja korterelamute tarvis. Lahenduste pakkumisel rõhutatakse eelkõige omanäolisust ja kordumatust, ehkki samas nähti pea kõikides lahendustes ette valmiselementidest koostamist.

Messil väärtustatakse kasvava suunana ka elamurajooni tänavakeskkonda, kus rõhuasetus on õdusatel läbimõeldud tänavaruumilahendustel sillutise, tänavamööbli ja valgustuse abil. Läbiva joonena messil nii tänavaruumis kui ka hoonete sisemuses mõjub ruumi näiline suurendamine optiliste efektide, materjalide ja värvide abil.

Kõrvuti ultramoodsate ja koguni teisaldatavate majadega pakutakse vaatamiseks traditsioonilisema lahendusega hooneid. Siseruumides domineerib kas ultravalge või selgete heledate ja tumedate pindade kontrast - joon, mis on põhjamaade interjööris moodi loonud juba pea kaks kümnendit. Ehtsoomelikult annab tooni ka rohke puidu kasutamine ehedalt, peitsituna ja värvituna. Kõrvu disainiuuendustega pole mööda saadud ka oma kodumaise klassiku Alvar Aalto võtete rohkest tsiteerimisest.

Messi põhilised vaatamisväärsused on kolmkümmend seitse eramut, millele sekundeerivad ridamajad ja korterelamud. 14, 5 hektari suurusele maa-alale ehitatud hoonetesse kolib umbes 300 elanikku.

Messiala juurde peale invaliidide kedagi autodega ei lasta. Messikülastajatele on Hämeenlinnast lõunas ette nähtud eraldi parkla, mille juures võtab külastajaid iga viie kuni kümne minuti tagant peale messibuss. Messibuss peatub ka Hämeenlinna keskuses. Buss on tasuta vaid autoparkla kasutajaile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing