Tallinn: igav sihtkoht

Gert D. Hankewitz 29. august 2007, 00:00

Noh, ehmatasite nüüd ära, äriomanikud? Tõesti, kui poissmehi ei tule, lähevad ju nende naelad hoopis mõne teise Ida- või Kesk-Euroopa pubipidaja taskusse. Pubi, kus õlle eest küsitakse vähem. Linn, kus tuleb ööbimise eest vähem välja käia. Hotell, kuhu sõidutab odavam takso. Ning lennujaam, kuhu saab kiiremini ja mugavamini kui Tallinna.

Olgu, võib-olla liialdasin. Kuid mitte palju, vähemalt mitte osa reisikorraldajate meelest, kelle kogemused näitavad, et eelistama on hakatud teisi sihtkohti.

Näiteks ütleb Smart Traveli üks omanikest Samuele De Pizzol, et kuigi ta viimast statistikat ei tea, näitab Tallinna külastavate turistide arv tema hinnangul langustrendi. "Minu arvates on põhjuseks halb lennuühendus, eriti odavlennufirmadel. Näiteks Riiga läheb palju rohkem odavlennufirmasid ja seal turistide arv ka kasvab," märgib ta omast kogemusest, kuna pakub reise ka sinna.

Ühendkuningriigis baseeruva, põhiliselt briti poissmehi Ida-Euroopasse vahendava firma e-Blok turundusjuht Jacy Meyer lisab omalt poolt, et lennufirmad on avastanud mitmed riigid, mis siiani olid tagaplaanil, ning see muudab need populaarsemaks. Näiteks teenindati Meyeri sõnul eelmisel aastal kokku umbes 35 000 inimest, kellest vaid 5000 külastas Tallinna. Ülejäänud eelistasid Prahat, Bratislavat, Varssavit või Budapesti.

Kuigi turistide arv väheneb, ei taha reisikorraldajad Tallinna päris nimekirjast maha kanda.

Seetõttu mõeldakse välja erinevat masti tegevusi, kuidas inimesi ligi meelitada. Näiteks pakutakse veebilehel partyintallinn.com, mis kuulub Smart Travelile, võimalust tulistada erinevate relvadega, õppida käsitsema vibu nagu Robin Hood või veeta mõned tunnid vanglamüüride vahel. Õhtusteks tegevusteks pakutakse aga joomatuuride kõrval ka stripp-pokkerit.

Põhiliselt briti poissmehi Ida-Euroopasse vahendava turismifirma e-Blok veebilehel tallinnpissup.com reklaamitakse Eestimaa pealinna aga kohana, kus nautida keskaegsete lesbide show'd ning külastada ohtraid stripitiisiklubisid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing