EAS: viskame Indias õnged välja ja vaatame, kus näkkab

Agnes Ojala 11. september 2007, 00:00

"Viskame õnged välja ja vaatame, kus näkkab. Esialgu läheneme laiemalt," ütles Anslan aripaev.ee-le. "Meie sõnum Indiale on see, et Eesti on tihedalt investeeringute ja majandustegevuse kaudu seotud Põhjamaadega ja et oleme piir lääne ja ida vahel."

Indialastele tutvustatakse Eestit kui head turgu uutele lahendustele. Ära märkimata ei jää e-valitsus, Skype ja geenitehnoloogia.

Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi ja Taani on Indiast investorite leidmiseks jõud ühendanud spetsiaalses agentuuris, mis korraldab Indias tutvustavaid üritusi. Hiljuti käisid sealsed olulisemad majandusajakirjanikud ka Eestis, et siis kodus siinsetest investeerimisvõimalustest kirjutada.

"Läheneme Indiale üheskoos, kuna nende jaoks on kõik siinsed riigid väga väiksed. Nii Rootsit kui ka Soomet peavad nad Eestiga üheks suurusjärguks. Üksikuna oleme neile liiga väiksed, regioonina aga arusaadav," lisas Anslan.

Eesti riik reklaamib end Indias investeeringutesõbraliku ja teadusmahuka tootmise piirkonnana, kirjutas The Economic Times.

Suurinvesteeringuid taotletakse mitmes valdkonnas, sealhulgas farmaatsia, inseneriteaduse, infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni alal. Mõned India kompaniid, nagu Indorama, Wipro, Tata Consultancy Services, Infosys Larsen & Toubro ja Bharat Forge, on juba hakanud piirkonda investeerima.

Investeerimisagentuurid, nagu Invest Rootsis ja Soomes ning EAS Eestis, reklaamivad regiooni kui väravat mujale Euroopasse, mis võimaldab juurdepääsu lisaks Euroopa Liidu 450 miljonile tarbijale veel 100 miljonile Läänemere piirkonnas ja 250 miljonile Venemaal ja SRÜ riikides.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing