FBI: isiklikud kontaktid on politseitöös järjest olulisemad

Mariliis Pinn 18. september 2007, 00:00

FBI konverentsi üks põhiteemasid oli, kuidas paremini koostööd teha ja integreerida USAd ja Euroopat "Küberrünnakud, identiteedivargused, lasteporno, organiseeritud kuritegevus jne on rahvusvahelised kuriteod," selgitas Quijas. "Eriti oluline on koostöö küberkuritegevuse valdkonnas. FBI-l on terve osakond, mis tegeleb vaid küberkuritegude lahendamisega," lisas ta.

Politsei peadirektori Raivo Aja sõnul on Eesti politsei ja FBI koostöö on kestnud aastaid. "Keskkriminaalpolitsei on koos FBIga ühiseid operatsioone korraldanud. Ka ei saa mainimata jätta FBI koolitusi, näiteks on FBI akadeemia baaskursuse läbinud 14 eestlast," sõnas Aeg.

Aja sõnul on politseitöös isiklikud kontaktid ja koostöö on ääretult olulised. "Otsekontaktide tähtsus suureneb veelgi, sest maailm on avatud ja enam ei ole vaja tegeleda vaid Eesti probleemide lahendamisega," ütles Aeg.

Ka riigikogu liikme ja FBI Rahvusliku Akadeemia Euroopa osakonna presidendi Kalle Laaneti sõnul on olulised isiklikud kontaktid ja koostöö. "Koostööd reguleerivad seadused ja rahvusvahelised kokkulepped, kuid kõige tähtsamad on isikud, kes tööd teevad, ja et nad teaksid üksteist nägupidi," lisas Laanet, kelle sõnul on konverents üks võimalus kontaktide loomiseks.

Laaneti sõnul on sellised kogunemised olulised ka kuritegevuse ennetamiseks. "Selleks, et me pidevalt rongi sabas ei jookseks, ongi vajalikud kontaktid. Teistes riikides probleeme nähes, nendest varakult informeeritud olles on võimalik neid ennetada või vähemalt nende tulekuks ette valmistuda. Isiklike kontaktide kaudu liigub info kiiremini kui ametlikes kanalites," ütles Laanet.

Põhja politseiprefektuuri kriminaalosakonna direktori Erik Heldna hinnangul on organiseeritud kuritegevus muutunud projektipõhiseks, vahendas ETV24.

"Sellistele arengutele on kaasa aidanud ka internet ja globaliseerumine," rääkis Heldna, kes on üks 14st Eesti päritolu FBI politseikooli vilistlasest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing