Kinnisvarafirmade aktsiad põrusid

Tõnis Oja 19. september 2007, 00:00

Eilsel kauplemispäeval olid suurimad kukkujad Viisnurga aktsia, mille hind odavnes 4,08 protsenti, 47,88 kroonini, ning Arco Vara aktsia, mille hind kukkus 3,23 protsenti, 28,16 kroonile.

Viisnurga aktsia hind käis päevasiseselt isegi 45,69 kroonil ehk 8,5 protsenti esmaspäevasest sulgemishinnast madalamal. Kuna praegu kaubeldakse börsil Viisnurgast lahutatud kinnisvaraettevõtte aktsiaga, tähendabki see, et suurimateks kukkujateks on kinnisvaraarendajad.

Tundub, et vähemalt mõnele investorile on hakanud koitma, et jättes Viisnurga aktsia neljapäeval maha müümata, jäi nende kätte suur portsjon õhku. Ehk nagu kirjutas esmaspäevane Äripäev: "Mõnikümmend hektarit maad ning investeerimispankur Joakim Heleniuse suured sõnad."

Teine pool Viisnurgast ehk mööblitööstusega tegelev osa on aga investorite kontodele külmutatud vähemalt nädalaks, mil selle ettevõtte aktsiatega hakatakse börsil taas kauplema.

Tundub, et kümned investorid on aru saanud, et pankuri sõnadest ei piisa investeeringu õigustamiseks ning otsustasid enam mitte riskida. Väga täpselt iseloomustab Viisnurka ettevõtte finantsdirektori selgitus Äripäevale: "Me ei saa midagi konkreetset öelda, enne kui midagi konkreetset ei ole." Ühesõnaga - esialgu müüb Viisnurk õhku.

Reedel möödub Arco Varal börsileminekust kolm kuud. Paraku pole need kolm kuud ettevõtte väikeinvestoritele erilist rõõmu toonud, sest aktsia hind on võrreldes avaliku esmaemissiooni hinnaga kaotanud veidi üle veerandi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing