Logistika põhimõisted (19)

ÄP 26. september 2007, 00:00

Eelkõige logistika juhtimine tasandil, kus otsuseid langetatakse harva ja pikaks perioodiks. Strateegiliste otsuste mõju ja tähtsus on väga suured. Strateegilise juhtimise valdkondadeks on nt tarneahelate simuleerimine ja modelleerimine, logistiliste alternatiivide püstitamine ja lahendamine, veoviiside valik, operatiivsete tegutsemismudelite ning infosüsteemide arendamine, outsourcing jne.

Süsteem, mille kaudu toimub suurlinnades tellimus- ja kaubavoogude koordineeritud ühendamine. Sama piirkonna kaubad veetakse kohale võimalikult väikese arvu jaotusautodega. Seeläbi vähendatakse keskkonna saastatust, väheneb veokite arv linnaliikluses ning tekkinud sünergia kaudu saavutatakse majanduslik efekt.

Kõige ulatuslikuma riskikattega kindlustus, mis katab kõik riskid, v.a individuaalsed, mis on jäetud väljapoole kompenseerimispiiri.

Oma jõuallika abil vabalt liikuv lähisiirdamisseade, mis on mõeldud koormate vedamiseks, lükkamiseks, tõstmiseks või virnastamiseks. Toodetakse kümneid eri mudeleid tõstevõimega vahemikus 0,5-42 tonni. Jõuallikana kasutatakse diisel-, bensiini-, gaasi- ja elektrimootoreid.

Tõstuki kõrgeim punkt, kui kaup on tõstukil transpordiasendis. Seda on vaja pidada silmas koridoride ja ukseavade läbimisel.

Tõstekahvlite suurim võimalik kõrgus meetrites, milleni on tõstuk võimeline pidevalt töötades vabalt koormusi tõstma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing