Ootamatu käiguga mäng

Christel Karits 28. september 2007, 00:00

Tegelikult pole tegu pelgalt Andrus Vaariku juhitava telesaatega, kus neli tuntud inimest pannakse täiesti uues rollis ootamatutesse olukordadesse, millest neil tuleb auga välja pääseda. Kogu naljale saab ka saate avalikul salvestusel kaasa elada. Nii et teisalt on "Jumal tänatud, et sa siin oled" justkui Eestis esmakordselt viljeldav draamažanr.

Niisiis satub saatekülaline koos nelja varem olukorraga tutvunud näitlejaga sketšistseeni, kus tal tuleb võimalikult usutavalt ja vaimukalt peaosa mängida. On ka žürii, sedapuhku ühes isikus - kes suudaks paremini improvisatsiooni hinnata kui suurmeister Eino Baskin.

Esimesed kaks saadet võttis produktsioonifirma Ruut linti sel teisipäeval teatris NO99.

Kui minna telesaate avalikule salvestusele, peab tingimata aega varuma ning arvestama sellegagi, et publikul on show's täita oma osa. Huumorisaate puhul on olulisel kohal nakatav naer, kõrvulukustavad hüüded ja aplaus.

Sedapuhku kütab publikut üles Tõnis Milling. Õpetab märguande peale plaksutama ja näitab, kuidas ja millisesse kaamerasse naerda. Pärast esimese saate kuulsuste saabumist võib eeldada, et naerukohti ette näidata ei tule. Peeter Oja sae ja kirvega opereeriv doktor Viltu haarab nii publiku kui kaasmängijad enda meelevalda.

"Selle tele-etenduse võlu seisneb just ootamatuses - kui uks lavale on kord juba avanenud, siis ei tea enam keegi täpselt, mis järgmiseks juhtuma hakkab," muheleb saatejuht Andrus Vaarik. "Seda on erakordselt põnev ja naljakas jälgida, kuidas meie külalised ennast sellest hullust olukorrast välja rabelevad."

Üks neljast kaasnäitlejast, Ago Anderson tunnistab pärast kahe esimese saate salvestust, et tegelikult on asjalugu kogu meeskonnale uus, sest ka teised osatäitjad peavad tundmatus kohas vette hüppama. "Muidugi püüame me tagaplaanile hoida, et külaline saaks särada," naerab ta. Anderson ütleb, et tegelikult oli ta üllatunud, et kõik hakkas nii hästi jooksma. "Tundus, et Võrnoga oli väga naljakas," lisab ta.

Mitut saadet Kanal 2 eetrisse annab, pole veel täpselt teada, see sõltub menust. Igal juhul ootavad tegijad telesaadete vaadatavuse edetabelis kõrget kohta. "Kindlasti tahame kaasata ka tuntumaid poliitikuid ning ärimehi," avab plaane tegevprodutsent Anneli Lepp. Kümmekonnale neist on juba pakkumine tehtud, kuid kindlaid vastuseid veel pole. Esimese salvestuse kohta ütleb ta, et ei saa mitte rahulikuks jääda, kui publik niimoodi naerda rõkkas.

Saate produtsent Kaupo Karelson ütleb, et kuna tegemist on Eestis uudse show'ga, on see väljakutseks nii tootjale, saatekülalistele kui ka vaatajatele. Samas on ta kindel, et eestlastes on piisavalt huumorimeelt ja teatrilembust ning usub, et sellest kujuneb tõeliselt nauditav meelelahutus.

Saade põhineb Austraaliast pärit teleformaadil "Thank God You‘re Here!" Saadet salvestatakse erinevates Eesti teatrites publiku ees. Järgmise kahe saate ülesvõtmine toimub 2. oktoobril Nuku- ja Noorsooteatris. Piletid saadaval Piletilevis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing