Tartusse tuleb juurde uusi äripindu

01. oktoober 2007, 00:00

Selle aasta esimesel poolel on Tartu kesklinna piirkonda valminud Zeppelini keskuse juurdeehitus (ca 1500 m2), kuhu rajati Maxima toidukauplus.

Veelgi varem avati Maxima toidukauplus Veerikul Ilmatsalu tänaval. Kesklinnast eemal Jaamamõisas Jaama tänaval valmis aprillis uus Selveri kauplus (ca 1400 m2) ning Annelinnas Kaunase pst-l avas mai alguses uksed renoveeritud pindadega Annemõisa keskus, kus põhiüürnikuks on Säästumarket. Seega, vaatamata üsna oluliselt suurenenud kaubanduspindadele Tartu linnas, pole see avaldanud olulist mõju kaubanduspindade vakantsusele ega ka üürimääradele. Üürimäärad on ehk paiguti hoopis mõned protsendid tõusnud.

Kaubanduspindadest on suurimad netoüürimäärad suurtes kaubanduskeskustes, ulatudes keskmiselt 150-250 kr/m2 kuus, uues kaubamajas ja Lõunakeskuses ka oluliselt kõrgemale, kuni 1000 kr/m2.

Ehitus- ja arendustegevus kaubanduspindade turul püsib endiselt aktiivsena. Laienenud on Meltsiveski Konsum. Ehitamisel on Emajõe ärikeskuse laiendus, kus 17. juunil avati Tartu suurim hotell Dorpat. Vastavatud hotellis on 205 tuba, millest 195 kahekohalised twin-toad ja viis peretuba. Ainsana Tartu hotellidest on viis tuba sisustatud spetsiaalselt liikumispuudega inimeste tarvis.

Samuti on hotellis terve allergikutele mõeldud korrus.

Sealsamas ehitatavale kaubanduspindade osale (Taskule) lisandub 2008. aasta mais 900kohaline konverentsikeskus.

Esialgse plaani kohaselt Emajõe Ärikeskusesse tulema pidanud hüpermarketit siiski ei looda. Selle asemel teeb Ärikeskus panuse seni Tartus esindamata moekaubamärkidele. Samuti on ehitamisel mõned uued autokauplus-töökojad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing