Majutajad tõstavad hindu veelgi

ÄP 08. oktoober 2007, 00:00

Lisaks eluasemele tõusid septembris eelmise aasta sügisega võrreldes kõige enam kulutused majutusele ja söömisele väljaspool kodu, kokku 12 protsendi võrra.

Toomarahva turismitalu perenaine Ülle Tamm ütles aripaev.ee-le, et hindu tõstmata ei saa nad lihtsalt hakkama.

"Toidu hinnad on nii palju tõusnud, et oleme sunnitud ka seda tegema. Järgmise aasta algusest tõstame taas toitlustuse hinda. Oleme sellest teavitanud ka oma kliente," ütles Tamm.

Samuti tõstis talu majutuse hindu selle aasta alguses. Hinnad tõusid perenaise sõnul ligikaudu 10 protsendi võrra.

Eesti keskmist, 7,2 protsendi suurust inflatsiooni ning majutus- ja toitlustussektoris suisa 12protsendist hinnatõusu peab Ülle Tamm liiga kõrgeks.

"Valitsus võiks ka vaadata, kuidas inimesed maal elavad. Tallinnas on kõrged palgad ja neid kahte ei saa võrrelda. Tuleks mõelda rohkem tavainimestele, mitte vaid oma palkade tõstmisele," vastas Tamm küsimusele, kas riigiisad peaksid inflatsiooni pidurdamiseks midagi ette võtma.

Toomarahva turismitalu on väike Lääne-Virumaal asuv majutusasutus, mis pakub korraga öömaja vaid üheksale kliendile. Külalised, enamasti välismaalased, jõuavad tallu väikeste turismibüroode kaudu.

Baltic Hotel Vana Wiru tegevdirektor Raido Pikkari ütles, et hotellid tõstavad hindu pea igal sügisel.

"Meie hotellis tõusevad hinnad aasta lõpus. Mina ei nimetaks põhjuseks inflatsiooni, vaid pigem seda, et jõuaksime turu tasemele järgi. Pigem konkurents reguleerib hinnatõusu," ütles Pikkari.

Pikkari sõnul ongi september hotellinduses periood, mil hinnad lihtsalt on kõrgemad, kui mõnel muul ajal. "September on hotellidele hea aeg ja hinnad tõusevad. Hotellinduses sõltuvad hinnad hooajast. Hinnad tõusid juba vaikselt tegelikult kogu suve ja septembris on need laes," selgitas Pikkar.

Inflatsiooni ohjeldamiseks ei soovita Pikkari valitsusel suurt midagi teha.

"Majanduse reguleerimine on üks tänamatu tegevus. Ma ei soovita teha nii, nagu Lätis tehti, kehtestati maksud ja kõik. Pigem peaks reguleerima keskpanga kaudu, kuid mitte jäigalt. Mingeid kavasid ma ei soovita valitsusel rakendada," kommenteeris ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing