Kaubamaja müügijuht: pidu läheb edasi

Kaisa Tahlfeld 11. oktoober 2007, 00:00

Eelmise aasta tulemused ei sisalda autokaubanduse käivet, teatas ettevõte börsile täpsustuseks.

Hansabank Marketsi analüütiku Pavel Lupandini sõnul vastasid Kaubamaja tulemused prognoosile, käibe kasvu aeglustumine on tema sõnul normaalne protsess.

"Tulemused Selveri ja Kaubamaja segmentides on head. Tulud automüügist pole küll nii tugevad, kuid tegemist on hooajalise kõikumisega. Neljanda kvartali automüük peaks tulema parem. Kokkuvõttes vastasid üheksa kuu tulemused meie aastaprognoosile," kommenteeris Lupandin.

"Majanduskasv aeglustub, seda on analüütikud viimaste kuude jooksul pidevalt korrutanud. See mõjutab jaemüüjaid, kuid Tallinna Kaubamaja müük tuleb peamiselt Salveri supermarketitest. Inimesed ostavad alati süüa, ka halvematel aegadel, nad ostavad võib-olla vähem kalleid tooteid, nagu televiisorid ja autod. Kuid see on täiesti normaalne protsess. See võib seletada ka Tallinna Kaubamaja käibe kasvu aeglustumist," märkis Lupandin.

Pareli sõnul pole praegu mingit märki tarbimise jahtumisest.

"Pidu läheb edasi! Mingit sellist suurt tarbimisejahtumist meie näinud küll pole. Eelkõige käivad sellised jutud kinnisvara teemal. Jaekaupmehe poolt vaadatuna läheb pidu edasi, küll veidi vaiksemalt, kuid inimesed käivad ikka ja ostavad," kommenteeris Parel Kaubamaja käibenumbreid.

"Oleme ka sellises äris, kus suure mahu annab toit ja esmatarve. Selveri poodides käiakse ikka, sõltumata sellest, kas majandus kasvab 2 või 12 protsenti, süüa on ikka vaja," märkis Parel.

"Võib öelda, et kasv on pisut aeglustunud, 41 protsendini, kui varem oli kasv 47-48 protsenti. Tarbimislangusest ei saa siiski rääkida. Automüük annab üldisest käibest 10 protsenti. Automüük on meie äritegevusest lihtsalt kõige kiiremini kasvav osa," lisas Parel.

Pühapäevani kestval Kaubamaja osturallil müüdi esimese kümne minutiga üheksa KIA Picantot.

Osturallil pandi tõmbenumbrina müüki 10 KIA Picantot hinnaga 99 900 krooni, viis Tallinnas ja viis Tartus. Esimesed üheksa autot müüdi 10 minutiga. Autode baashind on 139 000 krooni.

"Tartus läksid kõik viis autot esimese paari minutiga. Tallinnas läksid kohe neli autot ning viimane auto läks tunniga," kommenteeris Kaubamaja osturalli projektijuht Kamilla Varvas.

"Suur tunglemine oli ka Baltic Toursi soojamareiside pärast," lisas Varvas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing