Graniitliiv kipub tihti jääma jää alla

Siim Sultson 17. oktoober 2007, 00:00

"Kõige levinum vahend on Ruduse graniitliiv," seletab K-Rautakesko üldehituse tootejuht Raido Metsa. Erinevalt liivast saab üsnagi libisemiskindla graniitliiva hiljem lihtsalt kokku pühkida ja pärast uuesti kasutada. Liiatigi ei jää see taldade külge. Samas tuleb tema kinnitusel arvestada, et sulailmaga vajub graniitliiv jäässe ning jääb ilma külmenedes jää alla.

Teiseks variandiks on jääsulataja Ice Melt. Jääsulataja tekitab keemilise reaktsiooni ning jää muutub veeks.

ASi Espak kaupluse juhataja Raul Kuuskmäe sõnul on neil libedatõrjevahenditest saadaval graniitkillustikku ning jääsulatajat nimega Jääkoll. Kuuskmäe kinnitusel on tegemist loodusliku koostisega vahendiga, mis ei riku muru.

Eramajade hoovides kasutamiseks sobivad tema veendumusel mõlemad - nii jääsulataja kui ka graniitliiv. Siiski oleneb kõik ikkagi pinnase olukorrast. Kui see on väga jääs, peaks kasutama mõlemat vahendit koos, sest nii saab kõige parema tulemuse, leiab Kuuskmäe. Jääkoll sulatab tõhusalt ära ka paksu lume. Graniitkillustik kipub aga lume sisse vajuma.

ASi Ensto Elekter turundusjuht Andres Meresmaa peab üheks võimaluseks teealuseid soojenduskaableid ja jäätumisvastaseid matte. Need hoiavad tema kinnitusel sissesõiduteed ja õuealad jäävabad. Näiteks paigaldatakse spetsiaalne soojenduskaabel trepi sisse, sissesõidu- ning kaldtee või kõnnitee alla.

Libeduse tõrjeks kasutatavad kaablid paigaldatakse harilikult pinnakatte alusesse liivakihti, betooni või otse asfaldi alla. Kaabel laotatakse ühtlaste vahekaugustega loogetena tasandatud pinnasele. Küte toimib termostaadi abil vastavalt välisõhu soojusele. Küttekaabli tarbitav võimsus on 300-400 W/m2.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing