USAs tõusupäev

Romet Kreek 29. oktoober 2007, 00:00

Reedel tõusid USA peamised indeksid, kuna Microsoft ja Countrywide avaldasid positiivsed uudised.

"Turg on kõrgemal vaid kahel põhjusel - Countrywide ja Microsoft," kommenteeris reedest börsipäeva investeerimisfirma Miller Tabak aktsiastrateeg Peter Boockvar. "Kui te võtaksite need kaks aktsiat arvestusest välja, poleks aktsiate tõusust põhjust rääkida," lisas ta. Ainuüksi Microsoftiga võib seletada Nasdaqi pea kaheprotsendilist tõusu.

Ehkki eluasemelaenude andja Countrywide raporteeris esimesest kahjumist 25 aasta jooksul, prognoosis ettevõte, et tuleval aastal on oodata kasumit.

Investorid, kes olid aktsiat müünud, ning spekulandid, kes eelistasid aktsiad lühikeseks müüa, et languselt teenida, pidid reedel pettuma. Aktsia kerkis kui kork vee peale. Reedel tõusis aktsia hind 32,4 protsenti, 17,30 dollarini.

Microsofti aktsia hind tõusis reedel 9,5 protsenti, 35,03 dollarini. Nii ettevõtte käive kui ka kasum ületasid analüütikute ootuseid. Tuleb nõustuda ettevõtte finantsdirektoriga, kes ütles, et ettevõte kasvas lõppenud majandusaastal kiiremini pärast 1999. aastat.

Kommentaari autor on kirjutanud välja müügioptsioone Microsofti aktsiale ning saab mõningal määral osa aktsia hinnatõusust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:08
Otsi:

Ava täpsem otsing