Küsitlus

ÄP 12. november 2007, 00:00

Ivo Tolga
Korterit olen ma müünud alates 28. oktoobrist, seega mitte eriti kaua aega.

Hinda ma selle aja jooksul muidugi langetanud pole ning praegu veel kindlasti 10% võrra alla ei annaks, isegi mitte konkreetse ostja korral.

Ühtegi huvilist pole selle aja jooksul veel olnud.

Allan Räim
Olen korterit müünud 29. oktoobrist alates ning hinda langetanud ei ole.

Kui umbes kolme kuu pärast tehtaks 10% madalama hinnaga konkreetne pakkumine, oleksin sellega vast isegi nõus - praegu veel siiski mitte.

Hetkeseisuga on korteri vastu huvi tundnud üks inimene. Selle kohta võib vist koguni öelda "palju", kui võtta arvesse müügis oldud aega.

Kaupo Koort
Korteri kuulutuse lisasin 28. oktoobril internetti, esialgu proovin kuulutada Kinnisvarawebis ja Kuldses Börsis.

Kuna ise müün korterit esimest korda ja hinda on praegusel kinnisvaraturul raske panna, tegin väikestviisi statistikat: leidsin, et Põltsamaal kivi- ja paneelmajades müüdavate kasutatud korterite ruutmeetri keskmiseks hinnaks on kujunenud juba 9500 krooni.

Teiseks leidsin, et Eestis on 5toalised korterid meeletu hinnaga müügis ka väljaspool linna, rääkimata väikestest linnadest. Elamiskõlblik 5toaline 100ruutmeetrine korter suvalises väikelinnas maksab üle miljoni.

Mõtlesin, et ei saa selle hinnaga utoopiliseks minna ja samas ei saa panna ruutmeetri hinnaks ka vähem kui on teistel korteritel Põltsamaal. Sellest siis hind 950 000 krooni, ruutmeetri hinnaks kujunes ligi 9360 krooni.

Aja jooksul Kavatsen loomulikult hinda langetada, kuna korter seisab tühjana juba pikemat aega, aga praegu on kuulutus värske.

Oleksin nõus 10% madalama pakkumisega ja tehing läheks kohe käiku. Seni ei ole huvilisi olnud, järelduste tegemiseks on aeg liiga lühike.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing