19. november 2007 kell 22:00

Haavleid täis julge rind

Tartumaalt pärit kolmekümnendates aastates Toompere alustas ettevõtja karjääri ülikooli viimasel aastal. Koolis juura eriala lõpetades ja paralleelselt Tartu linnavalitsuses linnavara osakonnas töötades tärkas mehel iseenesest mõistetavalt huvi kinnisvara vastu, kuhu ka raha paigutas.

"Et minust advokaati ei saa, sai mulle kohe selgeks. Ka ei huvitanud mind prokuratuuri pool," räägib Toompere.

Kuigi algselt paistis elu roosiline, raiub mees nüüd otse vastupidist. "Pigem on praeguseks selge, et saan kõrvetada hoopis kinnisvaraga," tunnistab ta ning paljastab, et on turu tipus ostetud projektidega vastu näppe saanud.

Toompere äripartneri, OÜ SMS Laen juhi Toomas Allika sõnul on liigne riskide võtmine ka Toompere paheks. "Kui otsida miinuseid, siis võib-olla on tema plussid teatud mõttes miinusteks - liigne julgus ja riskivalmidus ei anna alati nii head tulemust kui meie ühisäris SMS Laen OÜ. Nagu öeldakse: kes ei proovi, ei saa teada, kas tema ideel oleks minekut või mitte," paljastab sõber.

Samas väidab Allikas, et vaatamata läbikukkumistele pole Toompere julgust kaotanud ja katsetab ikka uute äridega. "Mulle väga imponeeerib tema julgus haarata kinni üha uutest projektidest," sõnab ta.

Toomperega ühist õigusteenuste äri pidav Andres Ottender, meenutab Toomperet heasüdamliku inimesena, kes sõpra hädas üksi ei jäta.

"Tegu on äärmiselt ettevõtliku inimesega. Võtab ette valdkondi, millega pole varem kokkupuudet olnud," räägib Ottender. Kahte meest seob veel kirg kalastamise vastu. Pärimisele, kas tegemist rohkem "lähme, võtame viina" kalalkäiguga või päris püügiga, vastab ta, et pigem teisega. "Kuigi merel on lubatud 0,6 promilli, peab ikkagi kuidagi sinna ja sealt ära ka saama," naerab ta.

Uurin Toomperelt, kas ärisse sukeldudes oli üks soov rikkaks saada. "Kindlasti mitte. Kui oleksin soovinud rikkaks saada, oleksin Tallinna kolinud. Tallinn elukeskkonnana on mulle aga täiesti vastuvõetamatu."

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum