Internet pakub kõike ühistu koosolekust pressiteateni

Vastavatud portaal Pressiteade.ee on mõeldud turundusteadete hõlpsamaks edastamiseks. Ettevõtte juhi Erkka Jaakkola sõnul on sihiks võetud väiksemad ja keskmised ettevõtted, kel pole suurt vajadust PR-firmaga lepingut sõlmida, sest nende vajadused kipuvad piirduma aeg-ajalt pressiteate saatmisega.

"Samas ei ole uks ju ka kinni suurfirmadele. Pressiteade.ee oluliseks märksõnaks on kiirus ja kvaliteet. Pressiteade valmib meil 24 tunniga ning kvaliteedi eest vastutavad pressiteate kirjutajad, kes on ajakirjandusliku taustaga kirjamehed," sõnab Jaakkola.

Welisa.ee pakub aga maailmas populaarsust võitnud kuutasuga veebileheteenust. Praeguseks on neil juba tuhatkond klienti, näiteks Skype'i-meeste loodud Ambient Sound Investmenti koduleht on Welisa süsteemile asetatud. Welisa.ee projektijuhi Katriin Tšepurini sõnul on nende teenus mõeldud ennekõike alustavatele ja väikestele ettevõtetele, mittetulundussektorile ja väiksematele riigiasutustele.

"Suurim eelis on väga madal hind, teiseks kiirus ja kolmandaks fakt, et keskkond pidevalt uueneb," ütleb Tšepurin. Kui võtta aluseks väikseim kuutasu 49 krooni, teeb see portaali aastakäibeks umbes pool miljonit krooni, kuid võimalused on laiad: Welisa rahvusvahelisel konkurendil Freeweb.com-il on 19 miljonit klienti.

Ametlikult täna avatav portaal Muusika24.ee on iTunesi ja kõikide muude MP3-muusika ostukanalite Eesti versioon. Klõps lemmiklool, 12-14 krooni pangaarvelt ja naudidki arvutist uusimat Eesti või maailma muusikat. "Muusika24 loomise esimene põhjus on luua iTunesi moodi keskkond, kust saab Eesti muusikat osta. Teine, ehk olulisemgi põhjus on koguda kokku kogu Eesti muusika," selgitab Muusika24.ee esindaja Andrus Loo.

Loo sõnul on portaal vastu võetud üllatavalt hästi ja allalaadimise arvu põhjal on huvi ka vanema muusika vastu. "Mida poes leida ei ole, seda otsitakse," täpsustab Loo.

Väga mõnusa ja praktilise teenuse on loonud Tartu ettevõte Tarkvaralabor, see on korteriyhistu.net, kus kortermajade probleeme saab lahendada kiiresti ja suurte koosolekuteta. Kui lihtne on nii saada notariaalseid nõusolekuid!

"Korteriühistute töövahend on käigus olnud poolteist aastat ja liitunud maju on 245. 2010. aastaks on eesmärk saada partneriteks 1000 maja," ütleb Tarkvaralabori juht Tambet Matiisen, kelle teada maailmas teist sellist süsteemi pole.

"Tarkvaralabori loojad olid korraga nii programmeerijad kui ka oma majade ühistute juhid. Järjekordset lõunat süües vesteldi muredest ning tekkis mõte luua lihtsustav vahend. Nii ta läks," meenutab Matiisen.

Hetkel kuum