13. detsember 2007 kell 22:00

Häälitsevad asjad

Kõiki maailma jõululaule ei ole küll keegi kuulnud, aga see ei olegi oluline - tähtis ei ole lugude kogus, vaid kuulamise kvaliteet, stiil. Siinkohal on teistest peajagu üle taaskäideldud keraamilised kõlarid. Paber ja savi annavad kokku materjali, mis neelab parajalt helisid ning imehea akustika tõttu mängivad piisavalt valju muusikat ka tavalisest kõrvaklapist.

Kõlakoja efekti kannavad endaga kaasas ka kõik keelpillid, nende seas muidugi ka kitarrid, mis teadmata põhjustel on alati nii siledad, kõlavad ilusti ja toodavad õigetes kätes lausa imelisi helisid. Õigest materjalist ja kujuga kõlakoda on see, mis pillikeelest hääle välja võlub. Kitarripuust kõlarid on ülimale stiilsusele lisaks sobiv vahend, muutmaks jõuluajal hubaseks isegi kiviseinad ning tühi põrand.

Sõprade ja tuttavatega suhtlemine on tähtsam kui miski muu, et tunda ennast hästi ja vajatuna. Tänapäeval on muidugi hea vanematele ja sõpradele külla sõita, aga kui see võimalik pole, soovitan kätte võtta heleda tirinaga ScandiPhone'i telefon. Algselt pärineb mõte 19. sajandi esimesest poolest, kuid uudsete vahenditega on numbrivalimisketas vahetatud nuppudega, välimus aga samaks jäetud. Retro on tänapäeva uus trend ja vanade sõpradega on õige juttu rääkida just selliste asjadega.

Jaapani sisearhitektid on loonud Metaphyse lillepotid, kus ülespoole kasvav rohi on pandud mitmekorruseliselt või geomeetrilise kujuga kaussidesse, et ilus vaadata oleks. Päris kuuse asemele ei kõlba, aga tänapäevast kodu ilustab kindlasti ning ei kuiva ka kolmekuningapäevaks ära.

Presidendi uusaastakõne vaatamiseks ei ole vajalik terve seina suurune LCD-televiisor, vaid selleks piisab ka eelmise sajandi algusest tuntud Princessi televiisorist. Terav 22tollise diagonaaliga ekraan seisab kindlalt puidust alusel ja läigib nagu uued ehted rohelisel jõulupuul.

Kui kingitused saavad avatud ja hõõgvein või kakao joodud, ei ole jõulupühad sugugi veel läbi. Varsti küll kaovad kaunistused tänavatelt ja kaubanduskeskustest, aga järgmisteks jõuludeks ei ole kunagi liiga vara mõtlema hakata. Internet on asju täis.

Erki Tammemäe kirjutab blogi "Materialist - asjade kultus" materialist.netikuller.ee/

Hetkel kuum