Tõnis Oja • 24. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ekspress Grupp vaid 1/3 Delfist kallim

Ekspress Grupi aktsia hind langes eile 3,94 protsendi võrra uuele rekordmadalale tasemele 61,02 kroonile. Aktsia käive oli 0,4 miljonit krooni.

Pea üheksa kuud tagasi börsile tulnud meediaettevõte on kaotanud võrreldes avaliku esmaemissiooni (IPO) hinnaga (92,3 krooni aktsia) kolmandiku oma väärtusest. Ekspress Grupi turuväärtus on tänaseni kahanenud 1,16 miljardile kroonile, mis on vaid 37 protsenti enam, kui meediagrupp kulutas Delfi ostule. Mäletatavasti maksis Ekspress Grupp internetiportaali eest 846 miljonit krooni. Selle nädala algusega võrreldes on Ekspress Grupi aktsia hind kukkunud 12 protsenti.

Suuremate langejate hulgas oli ka Tallinki aktsia hind, mis kukkus 3,3 protsenti 13,93 kroonile (0,89 eurole). Tegemist on samuti 52 nädala madalaima aktsia hinnaga ning Tallinki veidi üle kahe aastase börsiajaloo jooksul on see madalam olnud vaid mõned päevad 2006. aasta jaanipäeva paiku, ehk siis vahetult pärast seda, kui sai teatavaks Silja Line'i ost. Tallinki turuväärtus on langenud tänaseks alla kümne miljardi krooni (9,4 miljardile kroonile).

Viimase 52 nädala madalaimale tasemele 109,21 kroonile langes ka Eesti Telekomi aktsia hind. Investeerimispanga LVH nõukogu liikmed Andres Viisemann ning Rait Kondor kirjutasid klientidele, et on ostnud fondidesse Eesti ja Leedu telekomiettevõtete aktsiad.

Suurimat ostuhuvi pälvis Arco Vara aktsia, mille hind kerkis 5,3 protsenti 15,49 kroonile (0,99 eurole), aktsia käive oli 10 miljonit krooni. Arco Vara aktsia on korralikult kerkinud juba teist järjestikust päeva.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt