Telekomilt oodata häid tulemusi

Tõnis Oja 05. veebruar 2008, 00:00

Eesti Telekomi aktsia käive oli eile muljetavaldavad 15,5 miljonit krooni. Aktsia hind kerkis 2,86 protsenti, 112,66 kroonini (7,20 euroni).

Tundub, et investorid valmistuvad suurima kohaliku telekomifirma headeks majandustulemusteks. Eeskuju positiivseteks ootusteks andis Leedu telekomifirma TEO. Finantsportaalide sõnavõttude põhjal võib oletada, et investorite ootused Eesti Telekomi tulemuste suhtes on isegi suuremad kui TEO osas. Põhjenduseks tuuakse seda, et Leedu firma ei tegele mobiiltelefoniteenuste pakkumisega.

Samas ei ole mobiiltelefoni teenuste pakkumine enam mingi eelis. Kiiremini arenevad on just interneti- ja infotehnoloogiateenuste segmendid, milles on jämedam ots just fiks-sideteenuste pakkujal. Ka TEO põhjendas kiiret kasvu just infotehnoloogia ning televisioonisegmendi kiire kasvuga. Peale selle tundub, et Eesti ja Leedu on majandustsüklite erinevates faasides. Kui Eesti majanduskasv on viimaste kvartalite jooksul järsult kahanenud ning Hansapank alandas just selle aasta majanduskasvu prognoosi Balti riikide madalaimaks ehk viiele protsendile, siis Leedule ennustab pank tervelt 7,5protsendilist majanduskasvu.

Täiesti võimalik, et vähemalt lühiajaliselt (pool aastat) peaks Eesti Telekomi aktsiate näol olema tegu hea investeeringuga. 2007. aastal maksis Eesti Telekom dividende 9,5 krooni aktsia kohta, väga raske oleks ettevõttel põhjendada 2007. aasta eest väiksemat omanikutulu. See teeb tänase hinna tasemel dividenditootluseks 8,4 protsenti. Telekom avaldab 2007. aasta majandustulemused homme.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing