Kadri Jakobson • 19. veebruar 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Hüvitised kostüümi ja perekooli eest

Eelmisel aastal võis riigikogu liige tööga seotud kulutusi hüvitada lasta 12 300 krooni eest kuus.

Hiljuti kolmanda lapse saanud keskerakondlane Mailis Reps käis mullu sügisel perekoolitusel "Sina ja mina". Koolitus maksis 2400 krooni ja selle arve on Reps toonud tööga seotud kulude hüvitamiseks. Arvele on ta selgituseks märkinud "pedagoogika".

Evelyn Sepp on riigikogu raamatupidamisele esitanud 2000kroonise Ajakirjade Kirjastuse arve, mille sisuks on foto kasutamine ja arvel Ingrid Tähismaa nimi. Kui raamatupidamine Sepalt küsis, mis otstarbel fotot kasutati, selgitas ta: "Minu kodulehekülg."

Vladimir Velman on 22. veebruaril ostnud 3 kontserdipiletit (1485 kr). Selgituseks on ta märkinud: kingitus valijameeskonnale. Aasta hiljem ei mäletanud Velman enam, kellele ta kontserdipiletid täpselt kinkis.

28. juunil laenas Jaan Kundla Estonia teatrist kostüümi. 450kroonise arve lasi tööga seotud kulude nimel kinni maksta. Selgituseks märkis: kohtumine valijatega.

Saates "Tantsud tähtedega" furoori tekitanud Kristiina Ojuland laenutas 1400 krooni eest rõivaid 27. novembril. Selgituseks kirjutas ta: esinduskulu pidulikul vastuvõtul 6.12.

Kundla on tööga seotud kulude katteks esitanud ka toidupoe arved. Kundla ise polnud kommentaarideks kättesaadav, tema mobiiltelefon oli väljas ja e-kirjale ta ei vastanud. 22. juulil on Kundla ostnud Rimist lõhefileed, majoneesi, leiba, saia, majoneesi, oliive, kastet, sinki, teed, kurki ja tomatit. Arve 708 krooni - kohtumine valijatega. 27. augustil on ta Selverist ostnud võileivatordi, 200 grammi köögiviljasalatit, 300 g oasalatit, margariini, seakaelaliha, mune, rohelise jasmiini teed, lõhet, leiba ja sepikut, kokku 501 krooni eest. Kohtumine valijatega.

Endine Tallinna abilinnapea Olga Sõtnik on tööga seotud kulude hüvitamiseks esitanud hulgaliselt Tallinna erinevaid parkimispileteid.

Sõtnik: "Inimesed pargivad auto kesklinna ja nad peavad selle eest maksma, eks? Kui ma olin abilinnapea, oli mul kaart, millega sain parkida kõikjal. Uue autoga seda kaarti enam pole. Teate, mõnikord ma maksan ise, mõnikord, kui ma pileteid ära ei viska, esitan need raamatupidamisele, kuna see on ette nähtud ja miks mitte seda teha."00

Riigikogu liige Mark Soosaar läinud Manija saare kalurite koosolekule 14. aprillil pudeli Viru Valge, Amaretto likööri ja kilekotiga.

266kroonise arve esitanud raamatupidamisele. Samal päeval ostis ta veel lisaks Belõi aisti, joogitopsid ja ühe jäätise, kokku 152 krooni.

21. mail on ta Manija rahvaga kohtumisele ostnud kaasa küpsiseid ja muud magusat, aga ka pipraviina ja Amaretto liköör. Arve kokku 223 krooni. Koonga valla Pinavere külas on Soosaar kohtumisele ostnud kaks brändit Aramis, õlut, siidrit, šašlõkki, peenleiba, ketšupit. Arve kokku 467 kr.

Mark Soosaar: "Ma ei ole aruandekohuslane. Me pole aastas 1985, kui alkohol ära keelati. Nii nagu vein kuulub etiketi juurde, kuulub ka alkohol kaluritega suhtlemisel etiketi juurde. Ma austan eesti rahvast ja meie kultuuri. Kui seal on 60 kalurit koos, kolm korda käib pudel ringi ja ikka on poolik - nad on kõik korralikud inimesed. Alkoholi pakkumine on sümboolne, eriti külmal õhtul."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt