Windows 7 - Microsoft lubab revolutsiooni

ÄP 21. veebruar 2008, 00:00

Bill Gates rääkis Stanfordi Ülikoolis peetud kõnes, et Windows 7 teeb arvuti žestide ja kõnega juhtimise lihtsamaks ning populaarsemaks.

News.com kirjutas, et pärast pikki uuringuid kõne- ja käekirjatuvastuse tarkvara valdkonnas on Microsoft Bill Gatesi arvates valmis pakkuma operatsioonisüsteemi, kus hiire ja klaviatuuri kasutamine jääb tahaplaanile.

Samuti rääkis Gates, et Windows 7, mis on järgmine versioon pärast Vistat ja võib turule tulla juba järgmisel aastal, pakub kõiki edusamme, mis arvutiga suhtlemises vahepeal tehtud on.

Microsoft on varemgi vihjanud, et iPhone'i kasutajaliidesele sarnased sisendmeetodid saavad uue operatsioonisüsteemi osaks ning väga oluliseks saab puute-ekraan.

Üks Microsofti insener Hilton Locke kirjutas oma ajaveebis, et kui olla vaimustunud iPhone'i puutevõimalustest, siis see, mis Windows 7s tuleb, rabab jalust. Samuti kirjutas ta, et võtmesõnaks saab arvutitootjate veenmine, et Windowsi puutetehnoloogia viib nende müüginumbrid lakke.

"Tõenäoliselt saavad puute-ekraaniga seadmed kindlate arvutiformaatide puhul väga kiiresti eelistatuks, kuna me teeme tihedat koostööd riistvarafirmadega," ütles Gates News.comile. Gates on väsimatult toetanud tahvelarvuti kontseptsiooni ning on selgelt teada andnud, et ei loobu sellest unelmast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing