24. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Mina pole kedagi petnud!

Äripäevas ilmusid 8. ja 13. veebruaril artiklid, milles mind otsesõnu petiseks tembeldati. Artikli kohaselt minule kuulunud firmad Apametsa Kodu ja Parvati arendasid Tabasalus Tiskre-Välja elamurajooni ja müüsid elanikele poolikud ning elamiskõlbmatuid kortereid. Seejärel müüsin ma firmad maha ja pesin tekkinud jamast käed puhtaks.

Esiteks pole ma kedagi petnud ega kavatsenud seda teha. Teiseks on Parvati Tiskre-Välja projektis oma osa ära täitnud ja arendab hoopis teisi projekte. Ostjate ees vastutab Tiskre-Välja projekti eest ainult Apametsa Kodu. Kokkuvõttes tõlgendas ajakirjanik fakte loovalt ja tegi põhjendamatu järelduse, nagu ma sooviks korteriostjad hätta jätta. Tõenduseks selgitan Tiskre-Välja arenduse tagamaid.

Apametsa Kodu kuulus mulle ja Jaroslav Vassiltšenkole. Soovisime ehitada 8 elamut, igas neli korterit. Ehitust hakkas 10 miljoniga finantseerima minu firma Vexiro ja ülejäänud osas pank. ASiga Deljuan sõlmiti ehitusleping. Ehituse eest maksmine lepiti kokku etapiti. Kui 4 elamut peaaegu valmis ja veel paar elamut poolikud olid, tuli ilmsiks, et Deljuan on Apametsa Kodu umbes 10 miljoni krooniga petnud, saades raha tegemata tööde eest. Hiljem tuli välja, et Deljuani esindanud Erika Scholleril oli juba aastaid ärikeeld. Ülemakstud raha nõudmisele vastati, et raha ei ole ega tule isegi siis, kui meid kohtusse kaebate.

Seejärel sõlmis Apametsa Kodu ehituslepingu Nordcity Ehitusega, et poolikud tööd lõpule viia. Tööde hinnaks lepiti 9 miljonit krooni. Kui olime umbes 7 miljonit krooni ära maksnud, hakkas Nordcity Ehitus "oodatust suuremate kulude" tõttu hinnale 4 miljoni kroonist lisa nõudma. Sellest keeldumisel aga peatati ehitustööd.

Nii tekkiski patiseis, mille tulemusel jäi üks elamu poolikuks ja teistes elamutes ehitusvead parandamata. Et olin Apametsa Kodusse juba 10 miljonit krooni kaotanud, ei tahtnud ma Apametsa Kodule enam raha juurde anda. Samuti ei soovinud seda teha kaasomanik Vassiltšenko. Samas tutvustas Vassiltšenko mulle Läti investorit, kes oli nõus projekti lõpetama. Vastastikusel kokkuleppel müüsimegi osalused Apametsa Kodus.

Selleks ajaks oli mul tekkinud olukorrale lahendus: Nordcity Ehitus on nõus pooleliolevad korterid koos ostjate lepingutega üle võtma. Minu teada on kokkulepe Apametsa Kodu ja Nordcity Ehituse vahel vormistamisel.

Autor: Kristian Kesner

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt