Ameerika maksuaugud - Hummeri ost ja kunstrinnad

Kertu Ruus 04. märts 2008, 00:00

Uuenduslikku maksumeelt on üles näidanud näiteks tervisehäirete all kannatajad - üks kopsupuhituse diagnoosi saanud mees sai tagasi basseini ehitamise kulud - oli too ju mõeldud sportimiseks, mida arst oli mehele tungivalt soovitanud.

Teised juhtumid näitavad aga, et koer on maksumaksja parim sõber. Nii on kavalpead püüdnud saada soodustust koerte päevahoolduse pealt või deklareerinud oma neljajalgse sõbra ülalpeetavana. Koerad on käinud ka ametlikult farmis tööl vankrit vedamas ning osutanud turvateenust.

Tõsi, koertesoodustustele vaatab maksuamet üldiselt viltu. Aga Hummeri ostmist on ametlik maksupoliitika igati toetanud. Alles viimasel suvel asus Kongress lappima 1984. aastast maksukoodeksisse jäänud auku, mis annab 25 000-100 000 dollarit maksusoodustust enam kui 6000 naela (2,7 tonni) kaaluva sõiduki ärieesmärgil ostjale. Soodustus, mis pidi aitama ettevõtetel vajalikke raskeveokeid soetada, sai endale nime Hummeri maksuauk.

Kõige tavalisemaks kavaluseks on laiendada terminit ärikulud, mis venib nagu ehitusmehe lõuna. Ütleb ju seaduski nii ebakonkreetselt kui võimalik, et ärikulud saab maksustatavast tulust maha arvata, kui need on mõistlikud ja tavapärased.

Näiteks õnnestus rinnaimplantaadid soetanud striptiisitaril nimega Chesty Love (ehk Rinnakas Musike) arvestada oma maksustatavast tulust maha 2088 dollarit, sest ta väitis, et tegemist oli möödapääsmatu ärikuluga.

Maksuamet ei jäänud esialgu küll nõusse, aga maksukohus andis striptiisitarile õiguse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing